Poznaliśmy kolejne gwiazdy Metalmanii 2018

Kamil Kacperski
27.10.2017 12:36
Poznaliśmy kolejne gwiazdy Metalmanii 2018 Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

7 kwietnia 2018 roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Do Emperora dołączyły kolejne dwa zespoły, a także gość specjalny. Sprawdźcie kto zagra w katowickim Spodku.

Asphyx to legendarna już formacja z Holandii, której historia sięga 1987 roku, a jej twórczość to korzenny death doom metal. Początkowo dokonania formacji inspirowane były płytami takich wykonawców jak m.in. Venom czy Hellhammer, jednak z czasem grupa wypracowała swój własny, niepowtarzalny styl. Formacja zadebiutowała w 1991 roku za sprawą płyty „The Rack". W 2000 roku grupa zawiesiła działalność, ale już 7 lat później została reaktywowana i działa do dnia dzisiejszego. W 2016 roku ukazał się najnowszy studyjny album Holendrów, „Incoming Death", który stanowi esencję bezlitośnie brutalnego stylu grupy.

Alastor ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie thrash metalowej. Pierwszy krążek w dorobku grupy, „Syndroms of the Cities" ukazał się w 1989 roku i w kolejnych latach zespół intensywnie działał na polu koncertowym i wydawniczym, jednak pod koniec lat dziewięćdziesiątych zespół zawiesił swoją działalność, ale w 2005 roku powrócił do życia. W 2012 roku ukazał się ostatni album w dotychczasowym dorobku Alastor, "Out of Anger".

Christophe Szpajdel, którego określa się też mianem „Lord of the Logos", urodził się w Belgii i mimo, że posiada polskie korzenie, to na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Projektowaniem logotypów zajmuje się od wczesnych lat 90-tych, używając tylko ołówka i tuszu. Ta technika tworzenia wciąż towarzyszy mu do dnia dzisiejszego. Jego międzynarodową karierę zapoczątkowało zaprojektowanie w 1991 roku logo dla norweskiej formacji Emperor. Wiele innych znanych grup wciąż używa jego logo w niezmienionej formule jak choćby: Borknagar, Old Man’s Child, Enthroned, Moonspell, Aborted czy Abigail Williams. W 2017 roku jeszcze większy rozgłos przyniosło mu namalowanie logo dla amerykańskiej wokalistki Rihanny, artysta stworzył też logo do „ManUnkind" Metalliki, które trafiło na czołówkę oficjalnego teledysku zespołu. Szpajdel namalował tysiące znaków graficznych dla zespołów muzycznych, osób, firm i organizacji. Art Deco, Art Nouveau czy Klasycyzm od samego początku stanowiły dla niego źródło inspiracji i łatwo można je zauważyć w wielu pracach. Podczas polskiej wystawy Szpajdel zaprezentuje znane prace jak i te, z których jest bardzo zadowolony choć nie zyskały dotychczas szerokiej popularności. Fani jego twórczości, będą mieli szansę spotkać się na żywo z tym artystą oraz nabyć jego książkę.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. 

Bilety na XXIV Metalmanię 2018 nabywać można w przedsprzedaży w następujących cenach:

  • FAN - 666 zł
  • Loża - 355 zł
  • Sektory czerwone H, J – 260 zł
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 zł
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 zł
  • Płyta – 190 zł

Wejściówki dostępne są shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.