Znamy 1. gwiazdę Metalmanii 2018

Aleksandra Degórska
19.07.2017 15:26
Znamy 1. gwiazdę Metalmanii 2018 Fot. materiały prasowe

Organizator imprezy ogłosił zespół, który zobaczymy w przyszłym roku w Katowicach. Co więcej pojawiły się informacje dotyczące cen biletów.

Metalmania 2018 odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w katowickim Spodku. Headlinerem XXIV edycji festiwalu będzie Emperor. W Polsce zespół pojawi się w ramach trasy koncertowej, na której Norwegowie świętują dwudziestolecie wydania swojego opus magnum - „Anthems To The Welkin At Dusk” i to głównie utwory z tego albumu złożą się na specjalny set koncertowy podczas Metalmanii.

Bilety do regularnej sprzedaży trafią 9 sierpnia 2017, natomiast w dniach 25 lipca - 8 sierpnia 2017 na stronie shop.metalmind.com.pl dostępna będzie limitowana ilość biletów kolekcjonerskich na płytę w cenie 150 złotych.

Emperor do życia powołany został w 1991 roku w norweskim Notodden z inicjatywy dwojga przyjaciół ze szkoły muzycznej - Ihsahna i Samotha, co rok później zaowocowało wydaniem kultowego już demo „Wrath of the Tyrant”. Natomiast pełnowymiarowy, debiutancki krążek „In the Nightside Eclipse” ukazał się w 1994 roku i do dziś uznawany jest za wyznacznik blackmetalowego nurtu. Kolejna płyta, „Anthems To The Welkin At Dusk”, wydana została 3 lata później i przez magazyn „Terrorizer” uznana została za najlepszą płytę 1997 roku. To właśnie na tym albumie objawił się w pełni twórczy kunszt Norwegów, a black metal urósł do miana sztuki przez duże „S”.

Kolejne płyty, „IX Equilibrium” (1999) i „Prometheus: The Discipline of Fire & Demise” (2001) potwierdziły miejsce Emperora w metalowej światowej pierwszej lidze, stąd też powszechne zaskoczenie, gdy grupa zawiesiła swoją działalność. W późniejszych latach formacja kilkukrotnie była reaktywowana, jednak wyłącznie na potrzeby występów na żywo.

W 2017 roku Norwegowie będą celebrować na zaledwie kilku koncertach (m.in. na Wacken 2017) dwudziestą rocznicę wydania swojej drugiej płyty i to właśnie z tej okazji zagrają w katowickim Spodku.

Metalmania 2018 - bilety

Wejściówki na festiwal można kupić na stronach ebilet.pl.

  • FAN - 666 złotych
  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 złotych
  • Płyta – 190 złotych
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.