Prophets of Rage na Pol’and’Rock Festival 2019 [GALERIA + RELACJA]

Joanna Chojnacka
03.08.2019 12:42
Prophets of Rage|undefined Fot. . Stanisław Wadas

Supergrupa Prophets of Rage wystąpiła 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. "Killing In The Name" wybrzmiał na żywo na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Na ten moment czekali wszyscy stęsknieni fani Rage Against The Machine i nie tylko. Podczas drugiego dnia festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą na scenie pojawiła się supergrupa Prophets of Rage. Zespół powstał z połączenia sił członków Public Enemy, B-Reala z Cypress Hill oraz ekipy Rage Against The Machine - perkusisty Brada Wilka, gitarzysty - Toma Morello oraz basisty Tima Commerforda.

Prophets of Rage na Pol'and'Rock Festival 2019

Chociaż 3 sierpnia na Dużej Scenie nie zabraknie kolejnych atrakcji. A festiwalowicze usłyszą na żywo grupy takie jak Decapitated, Skunk Anansie, Kult czy Crystal Fighters, to mogę przypuszczać, że występ Prophets of Rage zapisze się jako najlepszy na tegorocznym Pol'and'Rocku. Nie bez powodu publika nie chciała wypuścić muzyków ze sceny, a piskom, krzykom i skandowaniu nazwy zespołu nie było końca. Kto nie był lub nie oglądał transmisji na żywo, niech żałuje - zaciesz Toma Morello, gdy patrzył, co dzieje się pod sceną - bezcenny. 

Przeczytaj także

Nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła jak doskonałą robotę w Prophets of Rage robi basista. Tim Commerford jest obok Justina Chancellora najlepszym basistą, jakiego dane mi było słuchać na żywo. Utwory, w których muzyk wykorzystuje moją ulubioną technikę gry - slapping - miażdżą brzmieniem. Chociaż "Killing In The Name" został przeze mnie przesłuchany setki razy, na żywo siła tego numeru jest nie do opisania. Muzycy nie zawiedli kondycją, zaangażowaniem ani setem. Fani oczekujący pod sceną numerów Rage Against The Machine mogli wysłuchać nie tylko ich największego hitu. Na polandrockowej scenie wybrzmiał również "Bombtrack", "Bulls on Parade" czy "Guerrilla Radio".

Widać również, że muzycy doskonale wiedzą, jakie wartości i hasła towarzyszą festiwalowi Jurka Owsiaka. Muzycy wielokrotnie powtarzali ze sceny hasła zachęcające do zwalczania każdej formy przejawu nienawiści do drugiego człowieka. Wisienką na torcie był napis na gitarze Toma Morello "Pierdo*ić Faszyzm". Oby więcej takich apeli, koncertów i kapel. Doskonały występ, kogo nie było - ten trąba.

Zobacz też: Hunter na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival 2019 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.