Queen + Adam Lambert na Life Festival Oświęcim 2016

Jakub Gańko
20.06.2016 08:31
Queen + Adam Lambert na Life Festival Oświęcim 2016 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W strugach ulewnego deszczu Queen i Adam Lambert zakończyli kolejną edycję Life Festival Oświęcim. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego występu.

Zespół wystąpił w Polsce po raz trzeci i po raz trzeci nie zawiódł licznie zgromadzonej publiczności. Queen po raz kolejny zaprezentował wielkie show, które poniekąd można było traktować jako hołd złożony Freddiemu Mercury'emu.

Nieżyjący wokalista był współzałożycielem grupy, obok Briana Maya i Rogera Taylora. W 1971 - rok po założeniu - dołączył do niej basista John Deacon. Queen jest jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych wszech czasów. Na swoim koncie ma takie przeboje, jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are The Champions”, „We Will Rock You”, czy „Radio Ga Ga”.

Dla większości zgromadzonych fanów była to jedyna szansa, żeby usłyszeć wielkie przeboje Queen na żywo grane przez dwóch muzyków oryginalnego składu: Briana Maya (gitara, dodatkowy wokal) i Rogera Taylora (perkusja, dodatkowy wokal). Po śmierci charyzmatycznego, jedynego i niepowtarzalnego frontmana Queen w 1991 roku, obecna działalność zespołu polega na prezentowaniu jego dorobku kolejnym pokoleniom.

Zobaczcie naszą galerię z tego wyjątkowego wieczoru:

Freddie Mercury pojawiał się kilkukrotnie na telebimie, by zaśpiewać „Love of My Life” czy „Bohemian Rhapsody”. W obecnym składzie grupy znajdują się również: wieloletni członek grupy i klawiszowiec Spike Edney, basista Neil Fairclough oraz perkusista Rufus Tiger Taylor, syn Rogera.

„Dobrze tutaj wrócić. Dobry wieczór, Polsko!” - powitał kilkunastotysięczną publiczność Brian May, a co ważne: zrobił to po polsku. Gitarzysta ostatnio gościł u nas w marcu 2016 roku, grając ze swoim solowym projektem w Krakowie.

Niesamowite widowisko obfitowało w nieliczoną ilość wizualizacji, rekwizytów i kostiumów scenicznych, które Adam Lambert zmieniał kilkukrotnie. „Na pewno zazdrościcie mi tej kurtki” - zawołał po kolejnej zmianie garderoby, wychodząc na scenę we wdzianku z piór. Z kolei przy „Killer Queen” zasiadł na królewskim tronie i popijał szampana.

Repertuar raczej nie różnił się od tych prezentowanych na poprzednich koncertach Królowej. Tym razem zabrakło jednak „Show Must Go On”.

Setlista:

 1. One Vision
 2. Hammer to Fall
 3. Seven Seas of Rhye
 4. Stone Cold Crazy
 5. Another One Bites the Dust
 6. Fat Bottomed Girls
 7. Play the Game
 8. Killer Queen
 9. Don't Stop Me Now
 10. Somebody to Love
 11. Love of My Life (Brian May + Freddie Mercury)
 12. A Kind of Magic (Roger Taylor)
 13. Under Pressure
 14. Crazy Little Thing Called Love
 15. I Want to Break Free
 16. I Want It All
 17. Who Wants to Live Forever
 18. Lost Horizon (solo gitarowe Briana Maya)
 19. Tie Your Mother Down
 20. Bohemian Rhapsody
 21. Radio Ga Ga

Bis:

 1. We Will Rock You
 2. We Are the Champions

Byliście na koncercie Queen + Adam Lambert?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.