The Exploited, żywa legenda punk rocka, wróci do Polski jeszcze w tym roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
16.06.2019 23:00
The Exploited|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

The Exploited zagra ponownie w Polsce jeszcze w tym roku. Zobaczcie, gdzie tym razem wystąpi popularna grupa Wattiego Buchana.

Brytyjski The Exploited często gości w Polsce a ich koncerty niezmiennie cieszą się ogromną popularnością.

Zespół dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana inspirował kilka pokoleń muzyków. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana czy Massive Attack.

Debiutancki album The Exploited "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych płyt w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy. Do dziś uznawany jest za jeden z kamieni milowych światowej muzyki rockowej.

Kolejne albumy: "Troops Of Tomorrow" z 1982 roku, "Let's Start A War" z 1983 roku oraz "Horror Epics" z 1985 roku także weszły już do muzycznego kanonu.

Przeczytaj także

The Exploited udaje się też z powodzeniem łączyć punk rock z metalem, o czym mogą świadczyć bardzo dobrze przyjęte późniejsze płyty zespołu: "Massacre", "Beat The Bastards" i "Fuck The System".

Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 30 lat i nadal jest żywą legendą punk rocka lat 80.

The Exploited powraca do Polski

Zespół zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka zaprosił na swój koncert nie byle jakich gości. U boku legendy wystąpi Maid of Ace,  punk-rockowa kapela, którą tworzą same dziewczyny.

Cztery siostry pochodzą z Hastings w Anglii i wydały swój pierwszy album w 2014 roku. Ich przebój „Bone Deth” zyskał ogromną popularność a teledysk niemal milion odsłon na serwisie You Tube.

Panie wystąpiły również na festiwalu Glastonbury 2015. Kolejna płyta „Maid In England” została wydana w 2016 roku i niemal od razu zyskała ogromną aprobatę fanów i krytyków gatunku, zaś czasopismo „Vive Le Rock” ujęło je w zestawieniu „Top 50 Albums of 2016”.

The Exploited w Polsce: Data, miejsce, bilety

The Exploited i Maid of Ace wystąpią 26 października 2019 roku w Gdańsku, w klubie B90 oraz 31 października 2019 w Klubie Pod Palmą w Rzeszowie.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 80zł,  w dniu koncertu 100zł.

Bilety można kupić za pośrednictwem systemu eBilet

 

Zobacz również: Był Kiedyś Jarocin 2019: Gdzie i kiedy? [DATA, BILETY, LINE-UP]

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.