Znamy pierwszą gwiazdę jubileuszowego finału WOŚP. Kto zagra w Warszawie?

16.11.2021 11:28
30. finał WOŚP Fot. nateriały prasowe newsroom.wosp.org.pl

30. finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. W końcu poznaliźmy pierwszy zespół, który wystąpi 30 stycznia 2022 w Warszawie.

Organizatorzy WOŚP ogłosili pierwszą gwiazdę, którą zobaczymy na koncercie jubileuszowym Finału WOŚP. Na scenie pojawi się zespół Ira, który wystąpił na pierwszej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 1995 toku w Czymanowie.

Polecamy

Znamy pierwszą gwiazdę jubileuszowego finału WOŚP. Kto zagra w Warszawie?

Ira zagra podczas nadchodzącego Finału WOŚP na żywo w Warszawie. Jubileuszowa, 30. zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022. "Orkiestra" zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. 

Ira powstała w 1987 roku, a zadebiutowała w roku 1988 na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły spory sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych.

Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. Dyskografię zespołu zamyka płyta ''Jutro", która ukazała się 14 maja 2021.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.