10-latka zagrała cover Rage Against the Machine. Tak walczy z rasizmem [WIDEO]

02.06.2020 15:27
Cover RATM w walce z rasizmem|north Fot. kadr z wideo Nandi Bushell

Uzdolniona muzycznie Nandi Bushell zagrała zarówno na perkusji, jak również na gitarze i basie. Posłuchajcie jej wersji "Guerrilla Radio" RATM.

Dziewczynka jest już dobrze znana w rockowo-metalowym świecie. Jej covery Nirvany oraz Queens of the Stone Age zagrane na perkusji obejrzało już wielu internautów. Nandi Bushell cały czas publikuje kolejne nagrania, ale tym razem nagrywając nowy cover postanowiła wesprzeć protesty po śmierci 46-letniego George'a Floyda. Afroamerykanin został uduszony przez policjanta. Po zdarzeniu na ulicach wielu miast USA doszło do masowych protestów, które niejednokrotnie wywołały zamieszki. 

10-latka zagrała cover Rage Against the Machine, by walczyć z rasizmem [WIDEO]

Wybór dziewczynki nie jest przypadkowy - perkusistka wybrała kawałek Rage Against The Machine "Guerrilla Radio" z płyty "The Battle of Los Angeles''. Tym razem Nandi Bushell zagrała nie tylko na perkusji, ale również na basie i gutarze. Posłuchajcie, jak RATM brzmi w jej wykonaniu:

Przeczytaj także

 

Pod nagraniem w opisie możemy przeczytać, że 10-latka w ten sposób chce walczyć z rasizmem. Nagranie dziewczynki udostępnił sam Tom Morello:

Przeczytaj także
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.