10 ulubionych rockowych albumów Mike'a Portnoya

Aleksandra Degórska
30.06.2016 15:20
10 ulubionych rockowych albumów Mike'a Portnoya Fot. Sinadiba, CC BY-SA 3.0

Muzyk przedstawił płyty, które wywarły na niego mocny wpływ i po dziś lubi nadal do nich wracać. Sprawdźcie, o jakich albumach jest mowa.

Każdy, nawet największa gwiazda mocnego grania, ma swoich idoli i albumy, które nadal znajdują się w domowej kolekcji krążków. Nie inaczej sprawa się ma z byłym perkusistą Dream Theater.

Mike Portnoy obecnie udziela się w kapeli The Winery Dogs i jak przyznał w wywiadzie dla Antyradio.pl, jest to zespół, który składa się z trzech facetów reprezentujących różne gatunki muzyczne:

Billy Sheehan jest bardziej ze środowiska rockowego, Richie Kotzen reprezentuje funk i soul, ja natomiast pochodzę z rockowego i metalowego świata. Jednak to właśnie klasyczny rock stał się naszym wspólnym mianownikiem.

Nic zatem dziwnego, że Portnoy ma słabość do legendarnych rockowych kapel, których płyt nieustannie słucha.

Zobaczcie, które klasyczne krążki są dla niego najważniejsze:

Mike Portnoy nie jest jedynym słynnym muzykiem, który stworzył swoje rankingi najlepszych płyt. Również Scott Ian wymienił 10 wydawnictw, które zmieniły jego życie. Natomiast Mark Tremonti wskazał 5 najlepszych album wszech czasów.

Zgadzacie się z wyborem Mike'a Portnoya?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.