5 najlepszych albumów według Marka Tremontiego

Aleksandra Degórska
29.04.2016 13:25
|north Fot. Retna / Photoshot / REPORTER / East News; materiały prasowe; Caryca Pejnta

Gitarzysta opowiedział o najważniejszych płytach, które zmieniły jego życie. Jakich artystów ceni najbardziej?

Każdy muzyk ma w swojej kolekcji takie krążki, które wpłynęły na jego decyzję, by poświęcić się tej sztuce. Są to płyty, które można słuchać bez końca i w razie potrzeby zabrałoby się je na bezludną wyspę.

Gitarzysta Mark Tremonti wymienił pięć takich pozycji uważając je za najważniejsze płyty w historii gitarowego grania:

Uważam te nagrania za fundamenty jeśli chodzi o moją decyzję zostania rockowym i metalowym gitarzystą. Są to klasyki, ale wywarły na mnie silny wpływ.

Muzyk rzeczywiście wybrał albumy, które są jednymi z najważniejszych krążków w historii mocnego grania. Sprawdźcie, które albumy Tremonti ceni sobie najbardziej:

Mark Tremonti ma pełne ręce roboty, bo jeszcze w 2015 roku przyznał, że tworzy materiał na nadchodzący album Alter Bridge, a w styczniu 2016 roku kapela weszła do studia, by nagrać następcę płyty „Fortress”.

Natomiast 29 kwietnia 2016 ukazał się solowy krążek muzyka zatytułowany „Dust”. W maju 2016 ruszy europejska trasa koncertowa, w ramach której muzycy odwiedzą m.in. Niemcy, Austrię, Francję czy Holandię.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.