18 minut z pobytu Sepultury w Moskwie

Robert Skowronski
07.05.2015 15:10
18 minut z pobytu Sepultury w Moskwie Fot. kadr z wideo

W ramach trasy koncertowej na 30-lecie istnienia Sepultury, zespół zjeździł Rosję i zagrał m.in. w Moskwie. Wydarzenie to, poszerzone o wywiad z Andreasem Kisserem, uwieczniono w formie dokumentu.

Koncert odbył się 13 marca w 2015 roku moskiewskim klubie Volta. Byli tam dziennikarze rosyjskiego wydania magazynu „Classic Rock” z Inną Ford na czele, autorką dokumentu. Oto jej dzieło:

Urywki występu poprzetykane są wypowiedziami Kissera. Gitarzysta Sepultury z racji rocznicowej trasy wypowiada się w ciepłych słowach o zespole i wyjaśnia co czyni ich wyjątkowymi:

Współpracowaliśmy z różnymi muzykami, od orkiestr, przez grupy perkusyjne, po brazylijskich artystów. Budowaliśmy różne muzyczne pomosty i otwieraliśmy nowe drzwi. To świetne, że po trzech dekadach dalej mamy tyle możliwości do grania i rozwijania się.

Kisser wypowiada się również o religii i polityce. O tym, co akceptuje w tych dziedzinach, a co odrzuca. Wspomina także o tym, że czerpie inspiracje z różnych dziedzin sztuki, w tym z literatury i z kina. Nawiązuje jednocześnie do ostatniego wydawnictwa Sepultury o nazwie „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart". Płyta inspirowana jest niemym filmem Fritza Langa z 1927 roku „Metropolis”.

To nie będzie concept album. Film był tylko impulsem do wypowiedzenia się na różne tematy.

Wcześniej, bo 5 czerwca, ukaże się singiel wydany na winylu, „Sepultura Under My Skin”. Znajdą się tu dwie kompozycje – „Under My Skin” oraz „Kairos” w wersji na żywo. Grafika płyty przedstawiać będzie tatuaże fanów zespołu z całego świata.

Dokument o Sepulturze i zapowiedź singla

 Jesteście ciekawi zawartości nowych wydawnictw od Sepultury?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.