Freddie Mercury żyje? Oto 5 wokalistów, którzy brzmią identycznie jak frontman Queen

Aleksandra Degórska
22.01.2019 20:45
Freddie Mercury|undefined Fot. Idols/Photoshot/REPORTER/East News

Oczywiście nikt nie zastąpi Freddiego Mercury'ego... ale kto powiedział, że nie można posłuchać jego sobowtórów! 

Gdy na karaoke wybierasz jakikolwiek utwór Queen musisz sobie zdawać sprawę, że fani kapeli nie wybaczą Ci, jeśli zepsujesz piosenkę. Freddie Mercury to wybitny wokalista, który wysoko postawił poprzeczkę i wykonanie jego kawałków jest diabelsko trudne.

Freddie Mercury żyje? Oto 5 wokalistów, którzy brzmią identycznie jak frontman Queen

Muzycy na całym świecie chętnie śpiewają covery Queen, jak również wybierają piosenki Freddiego, by oczarować jurorów w talent show. Niektórzy robią to w tak fenomenalny sposób, że brzmią podobnie jak Freddie Mercury. Okazuje się, że istnieje sporo artystów, którzy potrafią podrobić manierę śpiewu frontmana Queen.

>>Naucz się śpiewać jak Freddie Mercury<<

Wraz z pojawieniem się filmu o Queen "Bohemian Rhapsody", fani zainteresowali się nie tylko produkcją, ale również wszelkimi ciekawostkami związanymi z zespołem. Siłą rzeczy internauci dotarli do różnych nagrań z coverami artystów, którzy brzmią jak Freddie. Zobaczcie najciekawsze interpretacje hitów Queen.

1. Czy Freddie miał syna?

Prezentację wokalistów podobnych do Freddiego należy zacząć od Marca Martela, który w 2011 roku wygrał w konkursie organizowanym przez perkusistę Queen i dołączył do oficjalnego tribute bandu - Queen Extravaganza. Kanadyjczyk stał się popularny dzięki nagraniu "Somebody to Love", w którym brzmiał identycznie jak Freddie Mercury. Nic zatem dziwnego, że wokalista nagrywa kolejne covery Queen, które cieszą się ogromną popularnością w sieci. Jego filmik z "Bohemian Rhapsody" ma już 10 milionów odtworzeń na YouTubie.

Niektórzy zastanawiają się, czy Marc Martel jest synek Freddiego, bo nie dość, że brzmi jak frontman Queen, to również jest do niego podobny.

2. Gdy twój kumpel brzmi jak Freddie

Co tutaj się wydarzyło? Mieszkasz sobie z kumplem w akademiku, a tu nagle słyszysz, jak śpiewa i robi to naprawdę dobrze. Słuchając nagrania ciężko w to uwierzyć, ale koleś naprawdę idealnie udaje Freddiego Mercury'ego. Jak widać jest wiele jeszcze nieodkrytych talentów muzycznych... a może to tylko dobry montaż?

3. Sobowtór Freddiego Mercury'ego w talent show

Numer „The Great Pretender” nagrał The Paltters, ale to dopiero cover Freddiego z 1987 roku spopularyzował ten utwór. Piosenka idealnie pasowała do Freddiego, który lubił majestatyczne kawałki, jak również czasami mógł się utożsamiać z tekstem piosenki mówiącym o tym, że często po prostu udaje i gra. Udawanie Freddiego dobrze wychodzi szczególnie temu wokaliście. 

>>10 solowych utworów Freddiego Mercury'ego<<

Thomas Crane pojawił się w australijskim talent show i jego występ spowodował, że jurorom opadły szczęki. Od tamtego momentu mocno rozkręcił swoją karierę jako sobowtór Freddiego, którego przyjemnie jest posłuchać.

4. Czeski tribute band Queenie

Kapel, które przebierają się za muzyków Queen i udają swoich idoli jest całkiem sporo. Jednak warto zwrócić uwagę właśnie na Queenie, bo wokalista tej formacji świetnie udaje Freddiego Mercury'ego. Muzycy próbowali swoich sił w talent show i zawsze, gdy tylko pojawiają się na scenie rozgrzewają publiczność do czerwoności.

5. I Ty możesz brzmieć jak Freddie

W popularnym talent show znane osobowości przechodzą prawdziwe metamorfozy - wszystko po to, żeby idealnie podrobić konkretnego muzyka. Wokalistka Ksana Sergijenko wcieliła się na potrzeby programu właśnie w kreację Freddiego. Wiadomo, że takie zadanie dla kobiet jest bardzo wymagające, jednak Ksana zaskoczyła wszystkich swoją grą aktorką oraz wokalem.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.