AC/DC dołączyło do elitarnego grona. Ich hit ma ponad miliard wyświetleń na YouTubie

29.10.2021 15:38
AC/DC dołączyło do elitarnego grona. Ich hit ma ponad miliard wyświetleń na YouTubie Fot. Cindy Barrymore/REX/Shutterstock/EAST NEWS

AC/DC dołączyło do rockowych zespołów, które doczekały się ponad miliarda wyświetleń wideo na YouTube. Który hit przypadł fanom do gustu najbardziej?

AC/DC z miliardem wyświetleń klipu na YouTube

W branży muzycznej funkcjonuje nazwa "Billion Views Club". Do klubu należą artyści, których klipy przekroczyły miliard wyświetleń w YouTube. Zwykle trudno doszukać się w gronie szczęśliwców artystów rockowych, o cięższych metalowych brzmieniach nie wspominając.

Polecamy

Na szczycie listy najchętniej oglądanych klipów znajduje się za to piosenka dedykowana najmłodszym - "Baby Shark Dance", a drugie miejsce zajmuje wakacyjny hit "Despacito" Luisa Fonsiego.

Nie mniej, istnieją jednak zespoły rockowe, które osiągnęły ogromny sukces i przebiły magiczną barierę miliarda wyświetleń - tutaj znajdziemy m.in. System of a Down, Linkin Park, czy teraz także AC/DC i ich kultowe "Thunderstruck". Gratulujemy serdecznie tego wyniku i przypominamy hicior:

Polecamy

AC/DC zostało wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame w 2003. Zespół zdobył także swoją pierwszą nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy występ hardrockowy" dla "War Machine" w 2010. Założony w 1973 zespół wciąż wyprzedaje stadiony na kilku kontynentach, sprzedaje miliony albumów rocznie i może pochwalić się liczonymi w miliardach streamami.

Dyskografię zespołu zamyka 17. w karierze album "PWR UP", który ukazał się 13 listopada 2020 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.