Brian May poczuł się zakłopotany, gdy usłyszał nowy singiel Adama Lamberta. Zobacz klip do "New Eyes"

16.05.2019 12:16
Nowy singiel Adama Lamberta|undefined Fot. kadr z wideo

Adam Lambert udostępnił nowy kawałek, który mocno nawiązuje do brzmień z lat 70. Brian May początkowo nie wiedział, co ma sądzić o takim utworze.

Fani rocka będą kojarzyć Adama Lamberta głównie ze współpracy z Queen - z zespołem koncertuje od 2012 roku. W międzyczasie ma również czas na rozwijanie solowej kariery - dotychczas wydał 3 studyjne krążki i dyskografię zamyka "The Original High" z 2015, który jest bardzo taneczną płytą. Jednak najnowszy utwór Adama Lamberta różni się mocno od wcześniejszych nagrań wokalisty.

Brian May poczuł się zakłopotany, gdy usłyszał nowy singiel Adama Lamberta. Zobacz klip do "New Eyes"

Singiel "New Eyes" zapowiada nowy album "Velvet". W utworze usłyszymy retro brzmienia, które spodobają się fanom klasycznego rocka oraz funku. Mroczny tekst piosenki odnosi się do listu, który Lambert napisał do swoich fanów w lutym 2019. Wyznał wówczas, że w jego życiu był bardzo "mroczny okres", który negatywnie wpłynął na zdrowie psychiczne. To właśnie granie z Queen pomogło mu wyjść na prostą.

Przeczytaj także

Co o singlu sądzi Brian May? Gitarzysta Queen wyznał na Twitterze, że początkowo nie wiedział jak ocenić ten kawałek:

Dziwne, trochę mi zajęło, zanim oswoiłem się z tą piosenką. Po pierwszym odsłuchu nie wiedziałem, jak ją ocenić, ale teraz zakochałem się w utworze.

Za reżyserię klipu do "New Eyes" odpowiadają Miles & AJ i teledysk mocno nawiązuje do lat 70. Przekonajcie się na własne uszy, jak brzmi kawałek "New Eyes".

10 lipca 2019 Queen + Adam Lambert wyruszają w trasę koncertową po Ameryce Północnej. Zanim jednak do tego dojdzie, wokalista pojawi się 19 maja 2019 w finale programu American Idol - to właśnie w tym talent show rozpoczęła się kariera Lamberta. Wokalista zajął drugie miejsce, ale wkrótce po jego występie z Queen w talent show pojawiły się plotki, że dołączy do muzyków i wyruszy razem z nimi w trasę. Półtorej roku później zaśpiewał z zespołem kilka numerów na MTV Europe Music Awards i latem 2012 rzeczywiście wyruszyli razem w europejską trasę.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.