Album metalowego zespołu to najlepiej sprzedająca się płyta w Polsce. O który tytuł chodzi?

30.09.2022 14:49
Sklep muzyczny Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Chociaż w Polsce słucha się najwięcej hip-hopu oraz popu, to właśnie metalowa płyta wskoczyła na 1. miejsce OLiS.

Okazuje się, że na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, OLiS uplasował się album metalowej kapeli. Krążek triumfuje na liście sprzedaży CD oraz LP.  A Wy macie już tę płytę w swojej kolekcji?

Polecamy

Album metalowego zespołu to najlepiej sprzedająca się płyta w Polsce. O który tytuł chodzi?

16 września 2022 na sklepowych półkach pojawił się najnowszy album Behemotha ''Opvs Contra Natvram'' i to właśnie ten krążek uplasował się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce. Płyta jest najlepiej sprzedającym się krążkiem zarówno na CD jak i LP. 

Polecamy

Nergal tak wypowiedział się o nowym wydawnictwie "Opvs Contra Natvram":

Tytuł albumu oznacza pójście pod prąd. To jakby negatyw wartości, moralności i etyki, którym się zdecydowanie sprzeciwiam. Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach ludzi, którzy nie są absolutnie kompetentni, żeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec. 

Natomiast 27 września rozpoczęła się europejska trasa koncertowa Behemotha z Arch Enemy, Carcass i Unto Others. 19 października zespoły wystąpią w katowickim Spodku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.