Amy Lee z nowym solowym utworem na walentynki

Aleksandra Degórska
10.02.2017 12:20
|north Fot. Owen Sweeney / Rex Features / East News

Stęskniliście za tą wokalistką? Oto jej najnowszy numer zatytułowany „Love Exists” powstały specjalnie z myślą o święcie wszystkich zakochanych.

Wokalistka jest aktualnie w studiu z zespołem Evanescence, gdzie pracuje nad nową płytą, której premiera planowana jest jeszcze w 2017 roku. To jednak nie przeszkodziło jej, aby w międzyczasie stworzyć solowy materiał. 

Amy Lee właśnie wydała swój najnowszy utwór „Love Exists”. Numerowi przygotowanemu specjalnie na tegoroczne walentynki towarzyszy surrealistyczna okładka autorstwa Jennybird Alcantary.

Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek:

Wokalistka tak opowiedziała o procesie powstawania i inspiracjach stojących za „Love Exist”:

Kiedy we Włoszech nagrywałam klip do „Speak To Me” zakochałam się w piosence, którą usłyszałam tam w radiu. Była to „L’amore Esiste” Francescy Michielin. Chodziła za mną wszędzie, weszła do głowy i nie chciała dać spokoju. Nie mogłam przestać jej słuchać, nawet w drodze do domu. Próbowałam sama poskładać sobie po angielsku słowa tego utworu z tego co rozumiałam i w sumie napisałam nowy numer.

Artystka postanowiła pochwalić się nowym utworem z producentem Guy’em Sigsworthem, którego przekonała, żeby przyleciał do Nowego Jorku i odtworzył numer z artystką na nowo. Do powstania utworu przyczynił się również Dave Eggar, który dodał aranżację na smyczki:

Nagrywanie tego kawałka było pięknym przeżyciem. Fajnie jest tworzyć coś z utalentowaną drużyną, nie bojącą się przekraczać żadnych granic poza tymi, które sama wyznacza. Dzięki Guy'owi nauczyłam się nowych rzeczy. Czułam się zaszczycona pracując z kimś, kogo podziwiałam, bez żadnego planu, bez konieczności wydawania całej płyty – po prostu ciesząc się chwilą tu i teraz.

Amy Lee wypowiedziała się również odnośnie tematyki nowego utworu:

Miłość to nie jest prosta sprawa i objawia się w różnej formie. Potrafi uwierać, wywoływać ból. Łatwiej ją zignorować, niż dać się jej ponieść. Ale łączy nas, mimo że nieraz czujemy się samotni. Czy odważymy się kochać, wiedząc, że to może boleć? Możemy na chwile przestać być cynicznymi, sfrustrowanymi ludźmi opanowanymi przez gniew, którego nie umiemy skontrolować? Miłość jest wszędzie dookoła, nawet w najmroczniejszych zakamarkach. I jest wiele warta. Miłość istnieje.

Warto również wspomnieć, że wspomniany wcześniej numer „Speak To Me” pojawi się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Voice From The Stone”, którego amerykańska premiera zaplanowana jest na kwiecień 2017.

Jeżeli natomiast chcecie zobaczyć wokalistkę na żywo, to już 20 czerwca 2017 zespół Evanescence po raz pierwszy zagra w Polsce – koncert odbędzie się na warszawskim Torwarze, a bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.

Co sądzicie o utworze „Love Exist”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.