Evanescence zagra w Polsce w 2017 roku

Jakub Gańko
11.01.2017 09:57
|north Fot. materiały prasowe

Amy Lee ze swoim zespołem wystąpi po raz pierwszy w Polsce już 20 czerwca 2017 roku na warszawskim Torwarze. Sprawdźcie ceny biletów.

Na tę chwilę polscy fani Evanescence czekali od wielu, wielu lat. Wreszcie Amy Lee stanie przed nimi we własnej osobie i odegra największe przeboje z albumów „Fallen”, „The Open Door” i „Evanescence” - z „Bring Me to Life” na czele. Choć ostatni krążek formacji ukazał się w 2011 roku, repertuaru z pewnością nie zabraknie.

Evanescence wystąpi na warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Bilety na koncert będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż wejściówek ruszy w piątek, 13 stycznia 2017 o godzinie 10:00. Ich ceny ilustruje poniższa grafika:

evanescenceny Fot. foto: materiały prasowe

Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM nie kryje zadowolenia z nadchodzącego wydarzenia.

To będzie niezwykłe święto muzyki rockowej i gotyckiego brzmienia. Nieprzeciętny głos Amy Lee zdecydowanie przeniesie Torwar w inny wymiar. Formacja Evanescence przyjęła nasze zaproszenie na pierwszy w Polsce koncert, na który od lat z niecierpliwością czeka polska publiczność. Jesteśmy dumni, że możemy być organizatorami tego wydarzenia.

Zespół powstał w 1995 roku, ale do szerszej świadomości przebił się dopiero osiem lat później za sprawą albumu „Fallen”, z którego pochodziły takie hity jak „Bring Me to Life”, „Going Under” czy „My Immortal”. Krążek zdobył dwie nagrody Grammy i w samych Stanach Zjednoczonych pokrył się aż siedmiokrotną platyną. Sukces grupy kontynuował wydany trzy lata później „The Open Door”.

Evanescence ma na swoim koncie blisko 25 milionów sprzedanych płyt oraz trasy koncertowe po całym świecie. Ostatni studyjny materiał grupy to „Evanescence” z 2011 roku, który - jak twierdzi Amy Lee - jest silniejszy i podkreśla charakter grupy.

Powodem, dla którego nasza muzyka jest nostalgiczna i zarazem dramatyczna, są moje emocje. Muzyka jest jedynym sposobem, żeby je uwolnić z serca. Słowa same w sobie nie wystarczają. Tworzenie muzyki leczy moje serce.

Wokalistka w ostatnim czasie nagrała solową płytę z piosenkami dla dzieci, którą promował utwór „Dream Too Much”. Wydała również EP-kę „Recover, Vol. 1”, która ukazała się 19 lutego 2016. Pojawiły się na niej covery numerów m.in. Portishead, U2 czy Led Zeppelin.

Wybieracie się na koncert Evanescence na Torwarze?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.