Angus Young: Rudd musi się pozbierać!

Magda Słomka
14.11.2014 15:14
Angus Young: Rudd musi się pozbierać! Fot. commons.wikimedia.org

To bardzo burzliwy okres dla muzyków AC/DC. Promocja płyty i aresztowanie Phila Rudda oskarżonego o grożenie śmiercią, to wiele jak na jeden zespół. Co myśli Young na temat perkusisty?

Według niego, Rudd nie jest tym samym człowiekiem, co kiedyś… Artysta został dodatkowo zatrzymany za posiadanie metaamfetaminy i marihuany, co nie poprawiło jego sytuacji. Choć zarzuty o podżeganie do morderstwa zostały odrzucone, zła sława pozostanie.

Basista AC/DC, Cliff Williams, wyznał, że problemy Rudda trwały od dłuższego czasu, a sam perkusista nie był sobą w trakcie nagrywania nowego albumu „Rock or Bust”. Przyznał także, że ciężko było zaciągnąć muzyka do studia nagraniowego.

Gitarzysta AC/DC, Angus Young, ubolewa nad okolicznościami:

To wszystko stawia nas w trudnej sytuacji i w miejscu, z którego ciężko będzie ruszyć do przodu. Czy Phil się jeszcze pokaże? Czy jest możliwe żeby wykonywał teraz swoją pracę, będąc w dobrej formie? A przecież zawsze nasz zespół działał jak niezawodne urządzenie...

Ruddowi ostatecznie udało się skończyć nagrywanie śladów do nowej płyty, która ukaże się już 2 grudnia 2014 roku. Jednak jego zaangażowanie w dalsze działania zespołu stoją pod znakiem zapytania. Zabrakło go na sesji zdjęciowej, a także w teledysku do „Play Ball”, który promuje nowy krążek.

Sam Phil przyczynił się do takiego obrotu spraw. Ciężko jest teraz powiedzieć o nim cokolwiek. Jest świetnym perkusistą, zrobił dla nas kawał dobrej roboty. Ale zdaje się, że sobie odpuścił. Nie jest osobą, którą znaliśmy w przeszłości.

Gitarzysta zdradził, że domniemane uzależnienie od narkotyków, znacząco przyczyniło się do obecnej sytuacji życiowej Rudda.

Kiedy wchodzisz do tego świata, jest bardzo ciężko… Nie znam dokładnie wszystkich okoliczności. Mogę powiedzieć tylko, że z naszej perspektywy, ten gość musi się koniecznie pozbierać.

Krótko po upublicznieniu informacji o aresztowaniu muzyka, grupa wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że mimo wszystko wyda płytę oraz zorganizuje światową trasę koncertową.

Rudd aktualnie odbywa areszt domowy w mieście Tauranga w Nowej Zelandii. Będzie tam przebywać aż do pojawienia na rozprawie 27 listopada 2014 roku.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.