Apocalyptica zaprezentowała nowy utwór z wokalistą zespołu Sabaton. Zobacz teledysk do "Live Or Die"

07.03.2020 10:40
Apocalyptica|undefined Fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER/East News

W sieci pojawił się teledysk do najnowszego utworu zespołu Apocalyptica, w którym gościnnie wystąpił Joakim Brodén - wokalista grupy Sabaton. Jak brzmi "Live Or Die"?

Dobre wieści dla fanów zespołów ApocalypticaSabaton. Obie grupy weszły we współpracę, powołując do życia utwór zatytułowany "Live Or Die". KAwałek doczekał się oficjalnego teledysku. 

Apocalyptica i Sabaton - posłuchaj utworu "Live Or Die"

Kwartet Apocalyptica od lat łączy heavy metal z muzyką poważną i chociaż zazwyczaj prezentuje utwory instrumentalne, czasami zdarzają się wyjątki od tej reguły. Jednym z nich jest najnowszy kawałek, w którym gościnnie zaśpiewał wokalista szwedzkiej grupy Sabaton - Joakim Brodén. Singiel został nagrany w Finlandii, a za jego produkcję odpowiadają muzycy Apocalyptiki i Martin Hansen ze Scorpions. 25 stycznia 2020 roku muzycy nakręcili w Berlinie klip do tej kompozycji, którego reżyserią zajął się Ville Juurikkala. Oto jak prezentuje się efekt ich wspólnej pracy. 

 

Utwór "Live Or Die" to nie pierwsza współpraca muzyków Apocalyptiki i Sabaton. W 2019 roku muzycy nagrali nową wersję utworu Sabatona pod tytułem "Angels Calling", a w 2020 zagrali wspólną trasę koncertową, która nie ominęła Polski.

Przeczytaj także

Apocalyptica odwiedzi Polskę w tym roku jeszcze dwa razy. Zespół będzie promował wydany w styczniu album "Cell-0" i wystąpi podczas wrocławskiego festiwalu 3-Majówka. Muzycy zagrają 1 maja 2020 roku na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia w koncercie towarzyszącym biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa 2020. Kolejną okazję do zobaczenia Apocalyptiki na żywo fani będą mieli 6 listopada 2020 roku w warszawskiej Progresji, gdzie pojawi się również zespół Epica.

Przeczytaj także

Singiel "Live Or Die" jest dostępny jedynie w formie cyfrowej. Płyta "Cell-0" miała swoją premierę 10 stycznia 2020 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Sabaton nie ma lekko na przejściach granicznych, bo wozi ze sobą... czołg

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.