Sabaton nie ma lekko na przejściach granicznych, bo wozi ze sobą... czołg

Joanna Chojnacka
29.05.2019 10:51
Sabaton|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Basista grupy Sabaton, Par Sundstrom opowiedział w wywiadzie o problemach grupy na przejściach granicznych. Wszystkiemu winien jest czołg.

Zespół Sabaton to jedna z tych formacji, które dbają o efektowne show na swoich koncertach. Muzycy wykorzystują nie tylko pirotechnikę i fajerwerki, ale również specjalne stroje i eksponaty, z którymi jak się okazuje mają czasem spore problemy.

Sabaton ma problemy na przejściach granicznych przez czołg

Jednym z elementów koncertów grupy Sabaton jest pokaźny czołg, który wjeżdża na scenę i podkreśla tematykę wojenną wykorzystywaną w tekstach utworów zespołu. I chociaż faktycznie na koncertach pojazd robi wrażenie, to jego obecność na scenie wiąże się z pewnym problemem.  Muzycy podczas tras koncertowych muszą przechodzić przez wiele odpraw celnych, gdzie przewóz czołgu nie jest standardową procedurą.

Przeczytaj także

Basista Par Sundstorm w rozmowie z "Scars & Guitars” opowiedział o reakcjach celników na nietypowy bagaż grupy Sabaton:

Nasz zespół jest skomplikowany jeśli chodzi o logistykę. Rezerwujemy kilka tysięcy biletów lotniczych rocznie, a także przewozimy dużo sprzętu przez różne kraje. Także te, które mają dziwne zasady i przepisy odnośnie przewozu rzeczy.

Czasami to bardzo skomplikowany proces. Kiedy deklarujemy, że chcemy przewieźć czołg, niektórzy nam nie wierzą. W ciężarówce mamy czołg i materiały pirotechniczne, więc musimy długo wyjaśniać, że to nie jest prawdziwy sprzęt wojskowy.

Sabaton w Polsce

Grupa Sabaton wystąpi na koncercie w Polsce w roli headlinera Mystic Festivalu 2019. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w krakowskiej TAURON Arenie. Oprócz metalowców z Sabatona na festiwalowych scenach zagra także Slipknot, Trivium, In Flames, Emperor i wielu innych. 

Zobacz też: Mystic Festival 2019: Kiedy i gdzie? [DATA, BILETY, LINE-UP] 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.