Arek Jakubik z Dr Misio prezentuje solowy utwór „Dziś W Internecie”

Aleksandra Degórska
09.03.2018 12:36
Arek Jakubik z solowym utworem Dziś w internecie|undefined Fot. kadr z wideo

Muzyk zapowiedział wydanie solowego krążka. Zanim jednak do tego dojdzie poznaliśmy pierwszy singiel.

Najnowszy, tym razem solowy muzyczny projekt Arka Jakubika pod tytułem „Szatan Na Kabatach” będzie miał swoją premierę20 kwietnia 2018. Muzyk tym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. 

Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Przy albumie „Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80.: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio.

Do tego wszystkiego jak zawsze gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty piosenek, jak zawsze o miłości, śmierci i samotności, wymieszane z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Tym razem bardziej intymne, bo obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej.

Posłuchajcie, jak brzmi pierwszy singiel z tej płyty:

Nowa płyta Arka Jakubika: Setlista

 1. Dziś w Internecie
 2. Psy
 3. Szatan Na Kabatach
 4. Niemost
 5. Atomowy Skuter
 6. Cudowne Pogaństwo
 7. Plaża
 8. Wyliczanka
 9. Historia Banalnego Miasta
 10. Świat Po Końcu Świata
 11. Plan Antypaństwowy
 12. Twoje Zniknięce

Tak natomiast prezentuje się okładka albumu:

Arek Jakubik - Szatan na Kabatach Fot. foto: materiały prasowe

Solowy projekt Jakubika już w marcu 2018 rusza w trasę koncertową, na której obok Jakubika i Galińskiego, będzie można zobaczyć i posłuchać również Olafa Deriglasoffa, który dołączył do projektu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.