„Bad” Michaela Jacksona w metalowym wydaniu

Magda Słomka
07.12.2015 12:04
„Bad” Michaela Jacksona w metalowym wydaniu Fot. kadr z wideo

Metalowy król YouTube’a wziął na warsztat kawałek Króla Popu. Posłuchajcie, jak brzmi utwór „Bad” w wykonaniu Leo Moracchioliego!

Niby Król Popu, a jednak w porównaniu do dzisiejszych gwiazd tego gatunku Michael wyglądał zupełnie inaczej... Wystarczy spojrzeć na teledysk, który w pełnej wersji trwa aż 18-minut i został wyreżyserowany przez Martina Scorsese – Jackson w jego drugiej połowie prezentował się jak rasowy metalowiec.

Te czasy już nie wrócą. Trzeba cieszyć się tym, co się ma - na szczęście dzisiaj możemy słuchać znanego YouTubera – Leo Moraccholiego – który przerobić żadnego kawałka na metalowo się nie boi. Trzeba wykazać się nie lada odwagą, by wziąć się za tak znany i przez wielu uwielbiany numer...

Tym razem Leo nie zdecydował się na wariactwo, jak to było w przypadku nagrania coveru „Feel Good” zespołu Gorillaz. Muzyk nie występuje tu w roli puszystego metalowego królika, postawił zaś na klasyczną prezentację swojego multiinstrumentalnego talentu.

Posłuchajcie, jak brzmi metalowy Michael Jackson!

Leo nie ma oporów jeśli chodzi o przerabianie klasyków naprawdę różnych gatunków. Artysta bierze się nawet za takie utwory, o których ciężko byłoby pomyśleć w kategoriach dobrego materiału na cover. Muzyk ma za sobą między innymi przeróbki jak „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macarena” Los del Rio, „Money, Money, Money” Abby, „Chandelier” Sii, „Like a Virgin” Madonny, „Scatman” Scatmana Johna czy hit z lat 90. „Barbie Girl” zespołu Aqua, a także ostatni przebój Adele – „Hello”.

Podoba Wam się „Bad” w takiej wersji?

Magda Słomka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.