Basista Guns N' Roses odpowiada na zarzuty o rasizm i seksizm. "To były inne czasy"

Joanna Chojnacka
14.05.2019 13:55
Duff McKagan|undefined Fot. AP/East News

W jednym z ostatnich wywiadów Duff McKagan, basista Guns N' Roses tłumaczył, dlaczego nikt z jego zespołu nie jest seksistą i nie ma rasistowskich poglądów.

Duff McKagan, basista grupy Guns N' Roses udzielił niedawno wywiadu Lyndsey Parker, reporterce Yahoo Entertainment. Kobieta podczas rozmowy wielokrotnie prowokowała muzyka swoimi pytaniami. Poruszyła temat ery lat 80., kiedy to artyści pozwalali sobie na więcej niż dziś. W rozmowie pojawiły się nawiązania do akcji Me Too oraz kontrowersyjnych zarzutów, że Gunsi są rasistami.

Przeczytaj także

Guns N' Roses: Duff McKagan o zarzutach o rasizm i seksizm 

Jeden z ostatnich wywiadów Duffa McKagana nie należał do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych. Dziennikarka Lyndsey Parker postanowiła poruszyć w rozmowie kilka trudnych tematów. Kobieta zauważyła, że od lat największej popularności Guns N' Roses czasy się zmieniły, a teraz przywiązuje się ogromną uwagę do poprawności nie tylko w publicznych wypowiedziach, ale i w muzyce. Mimo to stwierdziła, że teksty takie jak "Used To Love Her" czy "One In A Million" Guns N' Roses pozostawiały wiele do życzenia nawet przed erą Me Too. Muzyk przyznał dziennikarce rację, jednak dodał, że utwory Gunsów miały charakter żartobliwy, a zarzucanie mu seksizmu jest bezpodstawne.

"Used To Love Her" mogło by być zaśpiewane z kobiecego punktu widzenia, tylko w naszej kapeli nigdy nie było kobiet.

Ponadto muzyk stwierdził, że czasy, w których powstawały hity Gunsów bardzo różniły się od tych, które mamy teraz.

Lata 80. i późne 70. to były kompletnie inne czasy. Mężczyźni i kobiety byli mniej wojujący między sobą. W moich doświadczeniach trzymali się razem. Czasem czuje się ofiarą tych walk.

McKagan opowiedział w wywiadzie także o dziwnym zdarzeniu, które spotkało go w samolocie. Jedna z czarnoskórych stewardes zapytała go czy naprawdę nienawidzi czarnych. Zdziwienie basisty było ogromne, szczególnie ze względu na to, że część jego rodziny to Afroamerykanie, a i Slash z Gunsów ma dość ciemną skórę. Artysta nie rozumie, jak ludzie mogą nie łączyć tych faktów.

Duff McKagan wystąpi na koncercie w Polsce w 2019 roku

Basista Guns N' Roses Duff McKagan zagra koncert w Polsce 22 sierpnia 2019 roku. Muzyk będzie promował swój solowy album "Tenderness", którego premierę zaplanowano na 31 maja 2019. Impreza odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła. Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży od 26 kwietnia na stronie klubu oraz na LiveNation.pl.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT DUFFA MCKAGANA <<

Zobacz też: >>Guns N' Roses pozwał browar, bo nie spodobała im się nazwa piwa<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.