Basista Toola i Glaca, lider Sweet Noise pracują nad wspólną płytą

30.05.2020 16:22
Glaca|undefined Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Justin Chancellor z Toola zdradził, że pracuje nad projektem MTVoid. Poinformował, że w nagraniach towarzyszy mu Piotr "Glaca" Mohamed.

Wśród polskich artystów, którzy mieli okazję współpracować z największymi zagranicznymi legendami rocka i metalu trzeba wymienić chociażby Behemotha, który jeszcze przed pandemią koncertował u boku Slipknota, a także ma za sobą dzielenie scen z Metalliką, Slayerem, Megadeth i wieloma innymi ikonami metalu. Po premierze płyty Vadera, recenzje krążka trafiły na łamy wielu zagranicznych portali, które wystawiły Peterowi i spółce wysokie oceny za materiał. Coraz większą popularnością poza Polską cieszy się także metalowa Mgła.

Basista Toola i Glaca ze Sweet Noise na wspólnej płycie

Tym razem do grona szczęściarzy, czy jak kto woli pracusiów, którzy sami zasłużyli sobie na wyróżnienie, po raz kolejny dołącza Piotr "Glaca" Mohamed. Muzyk przez lata był liderem kultowej grupy Sweet Noise oraz późniejszej formacji My Riot. Artysta po raz drugi w karierze podjął współpracę z jednym z najbardziej docenianych basistów na świecie - Justinem Chancellorem z grupy Tool.

Przeczytaj także

Muzycy tworzą razem projekt M.Tvoid. Jak wyznał Chancellor w rozmowie z magazynem "Bass Player":

Pracuję właśnie nad numerami na nową płytę projektu MTVoid z Piotrem Mohamedem, który przebywa teraz w Polsce. Zanosi się na to, że na krążku pojawią się fajni goście. Wymieniam pomysły między innymi z Peterem Murphym z Bauhaus.

Pierwsza współpraca basisty Toola i "Glacy" miała miejsce w 2013 roku. Wówczas powstał album "Nothing's Matter", który był dostępny do nabycia za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej grupy Tool.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.