Batushka odwołała zagraniczne koncerty. Wszystko przez trwający konflikt

30.10.2019 15:35
Batushka|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Bartłomieja Krysiuka odwołała zagraniczne koncerty. Muzycy Batushki przeprosili fanów za to, że nie wyjadą w najbliższym czasie poza teren Europy.

Od grudnia 2018 roku trwa spór między członkami grupy Batushka. Konflikt sprawił, że zespół podzielił się na dwie osobne formacje - Bartłomieja Krysiuka i Krzysztofa Drabikowskiego. Batushkowa schizma nie przestaje być komentowana od niemal roku. W sieci roi się od memów i kolejnych zespołów, które korzystają z nazwy i zapewniają, że to one są jedynymi, prawdziwymi Batushkami.

Batushka odwołała zagraniczne koncerty

Bez względu na to, za którą Batushką opowiada się większość fanów, faktem jest, że sprawa muzyków trafiła do sądu. Obaj artyści domagają się prawa użytkowania nazwy zespołu na wyłączność, jednak jak wiadomo takie sprawy potrafią ciągnąć się latami, a swoje racje bardzo trudno udowodnić.

Przeczytaj także

Mimo to, oba zespoły próbowały kontynuować karierę i inwestować w swoje projekty czekając na ostateczny wyrok. Od grudnia 2018 powstały dwie nowe płyty - Batushki Krysiuka i Drabikowskiego, a wokalista formacji zagrał na kilku imprezach w Polsce z nowym materiałem. Był to np. Mystic Festival w Krakowie, gdzie można było zobaczyć również Kinga Diamonda, Immolation, Possessed czy Slipknota.

Jednak jak się okazuje dalszą działalność Batushek powstrzymuje brak decyzji sądu w sprawie konfliktu. Na fanpage'u Batushki Krysiuka pojawiła się informacja o odwołanych koncertach grupy:

Odwołaliśmy wszystkie zagraniczne koncerty do czasu rozstrzygnięcia spory miedzy mną a Derphem (przyp. red. Krzysztofem Drabikowskim).Międzynarodowa trasa wymaga ogromnych pokładów finansowych. To także duże biurokratyczne przedsięwzięcie. Trudno je pogodzić z codziennością Batushki, w której nadal musimy poświęcać dużo energii na łagodzenie trwającego konfliktu.Pojawiło się już wiele pozytywnych opinii prawników na temat sporu w Batushce. Jednak mimo wszystko spodziewamy się długiego procesu. Mediacje między mną a Derphem idą dobrze, ale niestety nie jesteśmy bliżsi pogodzenia naszych różnych punków widzenia.Planujemy znowu nagrać nową muzykę. Chcemy także koncertować w Europie - co jest o wiele mniej stresujące niż wyjazd w bardziej odległe miejsca. Przepraszamy wszystkich naszych fanów, mamy nadzieję, że nas zrozumiecie!

Zobacz też: Chrześcijanie z Podlasia stworzyli list otwarty przeciwko zespołowi Batushka 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.