Sąd w Białymstoku zakazał wokaliście Batushki wydania płyty i koncertowania pod nazwą zespołu

Joanna Chojnacka
06.05.2019 16:39
Batushka|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska

Sąd Okręgowy w Białymstoku zakazał Bartłomiejowi Krysiukowi, wydania nowej płyty Batushki i wykorzystywania nazwy zespołu na czas postępowania.

Spór w szeregach Batushki trwa od grudnia 2018 roku. Tuż przed ostatnimi świętami, na Instagramie zespołu pojawiła się informacja, że Batushka rozstała się z wokalistą, Bartłomiejem Krysiukiem. Wpis został dodany przez gitarzystę, Krzysztofa Drabikowskiego, który uargumentował decyzję próbą rzekomego przywłaszczenia kapeli przez Krysiuka. Po opublikowaniu oświadczenia, konto zniknęło z sieci a na Facebooku pojawiła się sprzeczna informacja, z której dowiedzieliśmy się, że to Drabikowski został usunięty z projektu. Gitarzysta nagrał wideo, w którym wyjaśnił, że został odcięty od mediów społecznościowych zespołu, a Krysiuk nadal próbuje podstępem ukraść jego projekt. Z zarzutami nie zgadzał się jednak Bartłomiej Krysiuk, który udzielił obszernego wywiadu, gdzie wyjaśnił, że jego wkład w zespół jest nieoceniony i to on stoi za jego sukcesem. 

Batushka: Sąd w Białymstoku zakazał wokaliście wydania płyty i koncertowania 

Spór w Batushce ucichł na kilka miesięcy, jednak 23 kwietnia 2019 roku na oficjalnym profilu zespołu pojawiła się informacja o nadchodzącej płycie. Zespół oświadczył, że Drabikowski nie jest już członkiem formacji, która ma już gotowy materiał i podpisany kontrakt z Metal Blade Records.

Szybko okazało się jednak, że wydanie płyty bez udziału i zgody gitarzysty nie będzie takie proste. Krzysztof Drabikowski chcąc udowodnić swoje racje, pozwał Bartłomieja Krysiuka. Gitarzysta opublikował na swoim Facebooku decyzję Sądu Okręgowego w Białymstoku, który zadecydował, że na czas trwania procesu, wokalista Batushki nie może wydać płyty pod nazwą zespołu. Krysiuk zgodnie z zarządzeniem sądu, nie może także koncertować pod nazwą Batushka.

Batushka wydała swój pierwszy i jedyny album w 2015 roku. Płyta "Litourgiya" i charakterystyczny wizerunek zespołu przyniósł formacji popularność na całym świecie.

Zobacz też: >>Wokalista Batushki:"To ja stoję za sukcesem zespołu"<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.