Black Sabbath udostępnił zagrane po raz ostatni „War Pigs” i „N.I.B.”

Maciej Koprowicz
16.11.2017 11:34
Black Sabbath udostępnił zagrane po raz ostatni „War Pigs” i „N.I.B.” Fot. kadr z wideo

Legenda heavy metalu pożegnała się z fanami koncertem w swoim rodzinnym Birmingham. Zarejestrowany na nim materiał trafił na DVD „The End Of The End”.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy – Black Sabbath to już historia. Ikona ciężkiego grania dopisała do niej ostatni rozdział światową trasą koncertową „The End”, będącą zwieńczeniem reaktywacji w składzie z Ozzym Osbournem w 2011 roku.

W ramach tournee Sabbath wystąpił między innymi w Polsce – 2 lipca 2016 zagrał w Krakowie w Tauron Arenie. Ostatni jego koncert – i ostatni w historii zespołu – odbył się 4 lutego 2017 w rodzinnym mieście muzyków, angielskim Birmingham. Pożegnanie legendy ze sceną zostało uwiecznione na filmie.

Obraz zatytułowany „The End Of The End” gościł w niektórych kinach (w Polsce można go było obejrzeć w Multikinie), a 17 listopada 2017 ukaże się na DVD i Blu-Ray w różnych wariantach, m.in. z dodatkowymi CD z dźwiękowym zapisem koncertu. Atrakcją dla fanów jest 5 studyjnych nagrań „Angelic Sessions” – grupa zarejestrowała na nowo klasyczne utwory sprzed lat.

Black Sabbath ujawnił już przedsmak nadchodzącego wydawnictwa. Po „Paranoid” na YouTube trafiły klipy z ostatnimi w historii wykonaniami „N.I.B.” i „War Pigs” przez Ozzy’ego i spółkę.

Tracklista DVD:

 1. „Black Sabbath”
 2. „Fairies Wear Boots”
 3. „Under The Sun”/„Every Day Comes And Goes”
 4. „After Forever”
 5. „Into The Void”
 6. „Snowblind
 7. Przedstawienie zespołu
 8. „War Pigs”
 9. „Behind The Wall Of Sleep”
 10. „Bassically”/„N.I.B.”
 11. „Hand Of Doom”
 12. „Supernaut”/„Sabbath Bloody Sabbath”/„Megalomania”
 13. „Rat Salad”/solo perkusyjne
 14. „Iron Man”
 15. „Dirty Women”
 16. „Children Of The Grave”
 17. „Paranoid”

The Angelic Sessions

 1. „The Wizard”
 2. „Wicked World”
 3. „Sweet Leaf”
 4. „Tomorrow's Dream”
 5. „Changes”

Powoli o emeryturze myśli także Ozzy Osbourne. Jego światowa trasa Farewell World Tour ma być ostatnią w karierze. Książę Ciemności pożegna się z polskimi fanami 26 czerwca 2018 w Tauron Arenie Kraków, gdzie zagra w ramach Impact Festival.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.