Black Sabbath wyda reedycję "Sabotage" z niepublikowanym wcześniej materiałem

29.04.2021 11:58
Ozzy Osbourne z Black Sabbath Fot. SPUTNIK/EAST NEWS

Prawdziwa gratka dla fanów Black Sabbath. Sprawdźcie, co znajdziecie na reedycji albumu "Sabotage".

Dobra wiadomość dla fanów Black Sabbath! Szósty studyjny krążek, "Sabotage", ukaże się w wersji Super Deluxe. Oryginalny album został zremasterowany i dodatkowo otrzymamy 13 nigdy niepublikowanych nagrań na żywo z koncertu z trasy z 1975 roku oraz siedmiocalowy singiel "Am I Going Insane (Radio)" / "Hole In The Sky" z okładką-reprodukcją japońskiego wydania.

Polecamy

Black Sabbath wyda reedycję "Sabotage" z niepublikowanym wcześniej materiałem

Kiedy w 1975 roku Black Sabbath wchodził do studia, żeby nagrać swój szósty album “Sabotage”, zespół był uwikłany w skomplikowany proces sądowy ze swoim byłym managerem. Muzycy czuli się osaczeni, niemal sabotowani przez całą sytuację - stąd właśnie nazwa albumu - paradoksalnie jednak to uczucie przelane zostało na intensywność muzyki, którą stworzyli w studio.

Kolekcjonerskie wydanie "Sabotage: Super Deluxe Edition" będzie dostępne od 11 czerwca 2021 roku w wersji 4 LP na 180 gramowych winylach plus otrzymamy siedmiocalowy singiel, zawierający radiową wersję "Am I Going Insane (Radio)" oraz "Hole In The Sky" na stronie B oraz opakowany w reprodukcję rzadkiego japońskiego wydania tego singla. Dostępna będzie także wersja 5 CD. Obydwie wersje są już możliwe do zamówienia na stronie Black Sabbath. Zremasterowany album będzie także dostępny przez serwisy streamingowe i do pobrania w dniu premiery.

materiały prasowe BMG Fot. materiały prasowe BMG

"Sabotage: Super Deluxe Edition" przedstawi także 16 utworów nagranych na żywo, z których 13 nigdy nie zostało dotąd wydanych. Zarejestrowane zostały one w 1975 roku, w trakcie trasy koncertowej kwartetu po USA, promującej ten album. Na dodatkowych płytach znajdą się koncertowe wykonania takich utworów jak "Spiral Architect" i "Sabbra Cadabra" z albumu "Sabbath Bloody Sabbath" z 1973 roku.

Muzyce towarzyszyć będzie historia albumu spisana w książeczce dodanej do albumu, która zawierać będzie także wypowiedzi członków zespołu i prasy muzycznej. Znajdą się tam również rzadkie zdjęcia i wycinki prasowe z tego okresu. Poza tym, w box secie znajdzie się też replika książeczki koncertowej z koncertu w Madison Square Garden w 1975 roku oraz kolorowy plakat trasy "Sabotage" z tego samego roku.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.