Bokassa udostępnił nowy singiel. Zespół zagra przed Metalliką w Warszawie

30.05.2019 13:35
Bokassa udostępnił nowy singiel. Zespół zagra przed Metalliką w Warszawie Fot. Ole Ekker / materiały prasowe

Bokassa zachwyciła Larsa Ulricha tak bardzo, że postanowił zaprosić ich na wspólną trasę. Czy nowy singiel zespołu również przypadnie do gustu perkusiście Metalliki?

1 maja 2019 roku wystartowała WorldWired Tour po Wielkiej Brytanii i Europie. Tym razem Metallica gra koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na zamku. Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Thrashmetalowej legendzie na scenie towarzyszą Ghost oraz Bokassa.

Zespół Bokassa łączy stoner rockowy groove iriffy z energią i nieprzewidywalnością punka i hardcore’a tworząc własną, oryginalną stonerpunkową stylistykę. Debiutancki krążek grupy, ”Divide & Conquer”, ukazał się w 2017 roku, a brytyjski Metal Hammer określił zespół Bokassa mianem jednego z najlepszych debiutów 2017 roku.

Nowa płyta Bokassa: Data premiery, drugi singiel

Obecnie grupa kończy pracę nad nowym albumem, który trafi na sklepowe półki 21 czerwca 2019. Zespół udostępnił właśnie swój najnowszy singiel, "Captain Cold One". Piosenka zapowiada nowy album Norwegów, "Crimson Riders".

Frontman zespołu, Jørn tak mówi o tym utworze:

Dundee oraz mitycznego Nieśmiertelnego Kosmicznego Pirata. Kapitan to człowiek, który żyje dla weekendów, a każdy dzień dla niego jest właśnie jak weekend! Jest on twoim przyjacielem z diabłem na ramieniu, antybohaterem, którego można polubić, gościem, któremu niekoniecznie powiedzie się na studiach i co najważniejsze, człowiekiem, który żyje tak, jakby był już piątek, a jest dopiero poniedziałek! Muzycznie natomiast znajdziecie tutaj zarówno odniesienia do Beastie Boys, pop punkowych ekstrawaganckich refrenów oraz do zagrywek w stylu Slayera. Napisałem ten numer po usłyszeniu w radiu audycji na temat piosenek z użyciem ‘woooah’ i postanowiłem, że napiszę najbardziej epicki utwór w tym stylu.
wszystko jest jak oddech świeżym powietrzem.

Lars Ulrich jest zachwycony twórczością tria:

Usłyszałem ich muzykę rok temu i zwaliła mnie z nóg. To będzie super, gdy przedstawimy ich szerszej publiczności.

Mamy nadzieję, że najnowszy singiel grupy, "Captain Cold One", również przypadnie do gustu sławnemu perkusiście.

Bokassa gościem specjalnym na trasie Metallica

Metallica zagra kolejny w historii koncert w Polsce już 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Oprócz legendy thrashmetalu na scenie zobaczymy specjalnych gości - zespoły Ghost i Bokassa.

Zobacz także: Metallica zaskoczyła setem na pierwszym koncercie w Europie. Usłyszymy te utwory też w Polsce?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.