Bono już nigdy nie zagra na gitarze?

Urszula Drabińska
05.01.2015 11:21
Bono już nigdy nie zagra na gitarze? Fot. Łokieć Bono z tytanowymi elementami, u2.com

Frontman U2 poinformował o stanie swojego zdrowia po wypadku rowerowym. A przy okazji podsumował rok 2014.

W obozie U2 wiele się działo w minionym roku. Choć w podsumowaniu Bono nie zabrakło oczywiście komentarza dotyczącego sposobu dystrybucji płyty „Songs of Innocence”, najwięcej emocji wywołała deklaracja związana ze zdrowiem oraz zdjęcie rentgenowskie łokcia.

Rehabilitacja jest cięższa, niż myślałem… Kiedy to piszę, nie wiadomo jeszcze, czy kiedykolwiek znów zagram na gitarze. Zespół przypomniał mi, że ani nasza przyszłość, ani zachodnia cywilizacja nie zależy od tego.

W listopadzie w Nowym Jorku wokalista zderzył się z innym pędzącym na rowerze użytkownikiem parkowej alejki. Obrażenia okazały się dość poważne. Grupa musiała zrezygnować z występów w „The Tonight Show” Jimmy’ego Fallona.

Ból po moim wypadku na rowerze nie dorównywał zawodowi z powodu odwołania tygodniowej wizyty w jego show. Sprawił, że było jeszcze gorzej przez to, że stał się lepszym Bono, niż ja kiedykolwiek będę.

Świat może się nie przejąć jednym gitarzystą mniej, lecz frontmanowi U2 jest zdecydowanie smutno.

Osobiście bardzo bym tęsknił za przebieraniem palcami po progach mojego zielonego irlandzkiego Falcona czy Gretscha. Po prostu, dla przyjemności, nie biorąc już pod uwagę pisania piosenek. Czy Edge, Jimmy Page lub jakikolwiek inny znany gitarzysta ma tytanowy łokieć jak ja obecnie?

Podczas najbliższej trasy koncertowej, rozpoczynającej się 14 maja 2015 roku w Vancouver, prawdopodobnie będzie go musiał ktoś zastąpić. Na szczęście tylko na gitarze, wokal U2 pozostanie ten sam.

Alfabet 2014 roku według Bono

Artysta nie byłby sobą, gdyby w podsumowaniu roku, nie wspomniał o ważniejszych kwestiach dotyczących naszego globu, czyli o konfliktach w Afryce, wirusie Ebola, a także zmarłym pod koniec 2013 roku Nelsonie Mandeli i 17-letniej laureatce Pokojowej Nagrody Nobla Malali Yousafzai. Cały długi wpis znajdziecie na oficjalnej stronie U2.

Zanim wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, życzymy Bono powrotu do zdrowia! Może być ciężko, lecz gitara nie została jeszcze całkowicie wykluczona z jego życia.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.