Bracia Cavalera i Mike Patton na jednej scenie w numerze z płyty „Roots”

Aleksandra Degórska
06.03.2017 10:54
|north Fot. Festival Eurockéennes, CC BY 2.0; Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Wokalista Faith No More pojawił się na koncercie w San Francisco, żeby wykonać kawałek „Lookaway”. Obejrzyjcie, jak artyści po latach brzmią razem.

Z okazji 20-lecia płyty „Roots”, która ukazała się dokładnie 20 lutego 1996 roku bracia Cavalera postanowili wybrać się w specjalną trasę, na której grają album w całości. Właśnie na tym krążku, który jest jedną z ważniejszych płyt w historii metalu, pojawiły się takie utwory, jak „Roots Bloody Roots”, „Ratamahatta” czy „Attitude”. 

Pierwszym koncertem, na którym bracia zaprezentowali materiał z tej płyty był występ na festiwalu Amnesia Rockfest w Kanadzie, który odbył się w dniach 23-26 czerwca 2016. W ramach trasy muzycy odwiedzili również Polskę.

Prawdziwa niespodzianka czekała jednak fanów, którzy wybrali się 3 marca 2017 w Slim's w San Francisco. Podczas utworu „Lookaway” na scenie pojawił się bowiem Mike Patton.

Wokalista Faith No More pojawił się na studyjnym krążku „Roots” właśnie w tej kompozycji obok Jonathana Davisa. Max Cavalera w jednym z wywiadów tak wspominał tworzenie tego kawałka:

„Lookaway” powstał podczas jammowania, jest tutaj naprawdę ciężki riff. Patton zaczął śpiewać ten indiański monotonny śpiew i miałem gęsią skórkę. Pojawił się w studiu z teczką Samsonite i zapytałem go co w niej ma i odpowiedział, że jest tam coś czego potrzebuje do nagrań. Miał efekt, który tworzy echo oraz butelkę wina, którą wypiliśmy. W tym sensie byliśmy w trójkę na podłodze w studiu, wariowaliśmy i tworzyliśmy dziwne dźwięki.

Cavalera nie odrzuca też możliwości zaprezentowania innych albumów w związku z nadchodzącymi rocznicami:

Jeśli to zda egzamin, to już powiedziałem Igorowi, że możemy jechać w podobną trasę na przykład na 30-lecie „Arise”. Postaramy się, żeby to wypaliło, Igor chciałby pokazać na scenie różne wideo.

Jak oceniacie występ braci Cavalery z Mikem Pattonem?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.