Bring Me The Horizon i Sigrid we wspólnym utworze "Bad Life" [WIDEO]

22.04.2022 14:59
Sigrid i Bring Me The Horizon Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy owoc współpracy Bring Me The Horizon z Sigrid.

Podczas ubiegłorocznych festiwali Reading i Leeds, na backstage'u spotkali się Sigrid i Bring Me The Horizon odkrywając przy okazji, że są fanami swoich wzajemnych dokonań. Tak pojawił się pomysł na współpracę, która zaowocowała piosenką "Bad Life". Utwór zapowiada nadchodzący album norweskiej wokalistki "How To Let Go", który ukaże się 6 maja.

Polecamy

Sigrid i Bring Me The Horizon we wspólnym utworze "Bad Life" [WIDEO]

Teledysk, za którego reżyserię odpowiada Raja Verdi (Holly Humberstone, Celeste) przedstawia burzę emocji, ukazując Sigrid i Olego mierzących się z wewnętrznymi zawirowaniami. Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek:

 Sigrid tak wypowiedziała się na temat współpracy z zespołem:

Bardzo się cieszę, że razem z chłopakami z Bring Me The Horizon możemy przedstawić "Bad Life". Jesteśmy naprawdę dumni z tego utworu i mamy nadzieję, że przyniesie on trochę otuchy. To może nie jest najbardziej oczywista kooperacja, ale jesteśmy fanami siebie nawzajem od dłuższego czasu i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy współpracować przy tej piosence. A kręcenie teledysku samo w sobie było niesamowitym i szalonym doświadczeniem.

Polecamy

Po spotkaniu na festiwalach, wokalista Oli Sykes i klawiszowiec Jordan Fish wysłali Sigrid demo, a następnie cała trójka weszła do studia, by nagrać poruszającą, rockową balladę „Bad Life”. Wokalista BMTH tak opowiada o tej współpracy:

Jordan i ja napisaliśmy tę piosenkę w zamknięciu, zdalnie. Podobał nam się jej przekaz, ale nie pasował pasowała do koncepcji płyty, którą właśnie tworzymy. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Sigrid jest fanką poczuliśmy, że jest to coś co do niej idealnie pasuje. Początkowo byłem niechętny, bo czułem, że to wyjątkowy numer. Kiedy jednak Sigrid zapytała, czy nie chciałabym zaśpiewać z nią w duecie, to przesądziło sprawę.

Nadchodzący album "How To Let Go" będzie następcą znakomicie ocenionego albumu "Sucker Punch" z 2019 roku, który dotarł do top 5 brytyjskiej listy sprzedaży. Nowa płyta ukaże się 6 maja.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.