Bruce Dickinson odwiedził centrum muzykoterapii

Małgorzata Wierzejewska
23.06.2015 10:19
Bruce Dickinson odwiedził centrum muzykoterapii Fot. Facebook/ Nordoff Robbins - Music Transforming Lives

Z okazji Tygodnia Muzykoterapii Bruce Dickinson z Iron Maiden spędził kilka godzin w The Nordoff Robbins London Centre. Co tam robił? Zobaczcie zdjęcia!

Bruce Dickinson odwiedził The Nordoff Robbins London Centre. To ośrodek, w którym dzieci z chorobami neurologicznymi, a także po przeróżnych wypadkach, przechodzą rehabilitację za pomocą muzyki. Bruce Dickinson z chorymi dziećmi spędził sporo czasu. Nie tylko się z nimi bawił, ale też pokazał im, jak gra się na gitarze.

5

Wokalista Iron Maiden od lat udziela się charytatywnie. Dodatkowo zawsze udaje mu się to łączyć ze swoją pasją. W Nordoff Robbins London Centre jest to muzyka.

foto: Facebook/ Nordoff Robbins - Music Transforming Lives

W 2013 roku były to samoloty. Bruce Dickinson pomógł wtedy Flying Scholarships for Disabled People, organizacji która zajmuje się nieodpłatną nauką pilotażu osób niepełnosprawnych. Wtedy nie miał jeszcze pewnie pojęcia, że założy własne linie lotnicze. ;)

Organizacja Flying Scholarships for Disabled People działa od 1983 roku. Do dziś wyszkoliła blisko 400 niepełnosprawnych pilotów. Wokalista Iron Maiden przyznał w jednym z wywiadów, że niesienie tego typu pomocy jest dla niego bardzo ważne:

Nie chodzi tylko o nauczenie osób niepełnosprawnych latania, to naprawdę znacznie więcej. Przede wszystkim jest to tworzenie przyjaźni. Wokół tego powstaje cała społeczność i system wsparcia. Dzięki temu udaje zachęcać się kolejne osoby, aby wstępowały do programu. Jestem bardzo dumny, że mogę brać w tym udział.

Ten sam mechanizm zadziałał w przypadku muzykoterapii. Artysta zapowiedział, że spotkanie z dziećmi w Nordoff Robbins London Centre nie będzie jego ostatnim.

foto: Facebook/ Nordoff Robbins - Music Transforming Lives Fot. foto: Facebook/ Nordoff Robbins - Music Transforming Lives

Angażowanie się w charytatywne projekty jest dla Bruce'a Dickinsona bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że sam chorował. Muzyk usłyszał niedawno od lekarzy, że ma raka. Na szczęście chorobę udało się pokonać. O tym, że wygrał z nowotworem, Bruce Dickinson poinformował fanów dosłownie kilka tygodni temu:

Chciałbym podziękować fantastycznemu zespołowi medycznemu, który leczył mnie przez ostatnich kilka miesięcy. Rezultat jest wspaniały. Chcę też z całego serca wyrazić wdzięczność moim fanom, za ich miłe słowa i myśli. Zawsze staram się zachować pozytywne nastawienie. Wsparcie od globalnej rodziny Maiden bardzo mi w tym pomogło.

Globalna rodzina Maiden mocno wspiera swojego idola. Pod zdjęciami, jakie pojawiły się na oficjalnym profilu Nordoff Robbins London Centre Bruce Dickinson zebrał masę pozytywnych komentarzy:

komentarze_dickinson

Od nas Bruce Dickinson też ma pozytywny komentarz! A Wy, popieracie angażowanie się muzyków w takie charytatywne akcje?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.