Bruce Dickinson zakłada własną linię lotniczą

Robert Skowronski
17.06.2015 10:18
Bruce Dickinson zakłada własną linię lotniczą Fot. Splash News/East News

Wokalista Iron Maiden nie tylko wysoko śpiewa, ale i wysoko lata. Jego miłość do samolotów jest znana nie od dziś - teraz będzie mógł się jej oddać jeszcze bardziej wraz z założeniem własnej linii lotniczej.

Bruce Dickinson zaczął zbierać pilotów i załogę, po tym jak swoją ostatnią inwestycją uczynił Boeinga 737-400. Muzyk wraz z nowym zakupem ma zamiar założyć swoją własną linię lotniczą. Nowy przewoźnik już stara się o licencję na europejskie przeloty, a ma działać pod, nomen omen, skrzydłami marki VVB.

To nie pierwszy biznes w branży lotniczej, którym zajmuje się Dickinson. Już w 2012 roku stał się współwłaścicielem firmy Cardiff Aviation, która zajmuje się serwisowaniem samolotów pasażerskich. Artysta zajmuje się nie tylko sprawami przyziemnymi. Sam posiada także licencję pilota i z ochotą wzbija się w powietrze w roli kapitana podniebnych destynacji. 

Nowa linia Dickinsona ma mieć swoją siedzibę tam gdzie Cardiff Aviation, czyli w St Athan w Południowej Walii. W planach jest już zakup kolejnych maszyn. Skąd w życiu Dickinsona takie biznesowe decyzje? Odpowiada sam muzyk:

Robię to wszystko, bo to kocham. Życie jest zbyt krótkie na zajmowanie się tym, czego się nie lubi. Latam samolotami, a w wolnym czasie jeszcze trochę śpiewam.

Muzyk wie o czym mówi - jeszcze do niedawna zmagał się z rakiem, na szczęście zwyciężył z chorobą, tak jak to robi z przestworzami. Liczymy, że swojej załodze nie będzie serwował zbyt dużo piwa Iron Maiden i wszelkie loty odbędą się bez problemów. Być może uda się nawet nawiązać współpracę z członkami Slipknot? :)

Jest już gotowa nowa płyta zespołu - tak przynajmniej twierdzi Nicko McBrain. Premiera została przesunięta w czasie, bo muzycy czekali na powrót Dickinsona. Ten jednak jest już pełen sił. Nie możemy się doczekać, aż poinformujemy o dacie jej wydania.

Chcielibyście polatać linią lotniczą Bruce'a Dickinsona?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.