Bruce Springsteen ważniejszy od szkoły?

Jakub Gańko
11.02.2016 12:09
|north Fot. Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0

Amerykański ojciec usprawiedliwił spóźnienie córki do szkoły uczestnictwem w koncercie Bossa.

Każdy z nas przez to przechodził: co by tu zmyślić, jak przekonująco symulować chorobę, żeby tylko zostać w domu i ominąć nudną lekcję czy klasówkę, do której nie chciało nam się uczyć. Im byliśmy starsi, tym powody naszych nieobecności stawały się poważniejsze i na pewno nie brakowało pośród nich koncertów...

W Ameryce jak wiadomo sytuacja jest jeszcze trudniejsza, bo jak tu wstać następnego dnia rano do szkoły, jeśli ciągle obok domu grają największe gwiazdy? Na przykład taki Bruce Springsteen. Na szczęście tego problemu nie miała Isabelle z Albany w Nowym Jorku - ojciec doskonale zrozumiał sytuację i zgodnie z prawdą usprawiedliwił spóźnienie córki. Taki rodzic na pewno nie miałby nic przeciwko szkolnemu musicalowi Green Day.

Bruce Springsteen wystąpił ze swoim The E Street Band 8 lutego 2016 roku w hali Times Union Center. Koncert był częścią The River Tour, na której Boss wykonuje w całości swój słynny album z 1980 roku. To jednak nie cały repertuar jego występów - koncert w Albany trwał bite trzy i pół godziny! Nic dziwnego, że Isabelle nie dałaby rady wstać następnego dnia do szkoły po takim wieczorze...

Sposób, w jaki jej ojciec usprawiedliwił spóźnienie, rozbraja swoją szczerością:

Do wszystkich zainteresowanych:

Proszę o usprawiedliwienie dzisiejszego spóźnienia Isabelle do szkoły.

Żeby być w pełni szczerym, czuję się zobligowany do przedstawienia prawdziwych powodów takiego stanu rzeczy.

Ostatniej nocy Isabelle miała szczęście zobaczyć na żywo Bruce'a Springsteena i The E Street Band w Albany, i niech mnie diabli, jeśli nie grali przez trzy i pół godziny.

To może nie być najlepsze wytłumaczenie, ale czy zastanawialiście się kiedyś, ile dzieci przegapiłoby lekcje, gdyby sam Bóg zszedł nagle z niebios?

Bo to było właśnie coś takiego.

No skoro w sprawę był wmieszany sam Bóg, to faktycznie nie ma podstaw, żeby się czepiać. Wydaje nam się, że takie usprawiedliwienie powinno równie dobrze zdać egzamin w Polsce, więc jeśli wybieracie się w najbliższym czasie na ważny koncert, to już wiecie, kogo wskazać swoim rodzicom za wzór.

Obecna trasa koncertowa Springsteena jest wyjątkowa nie tylko ze względu na materiał z płyty „The River”, lecz także specjalny „Detroit Medley” składający się z czterech utworów Mitcha Rydera i The Detroit Wheels. Koncerty są zaplanowane do 25 kwietnia 2016 roku. Później Boss uda się na występy festiwalowe do Europy - niewykluczone, że połączy je z dalszą częścią trasy na starym kontynencie.

Oto fragment występu, przez który Isabelle spóźniła się na lekcje:

Zdarzyło Wam się nie pójść do szkoły z powodu koncertu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.