Była dziewczyna Marilyna Mansona została bohaterką filmu dokumentalnego o przemocy domowej

17.01.2022 10:53
Była dziewczyna Marilyna Mansona została bohaterką filmu dokumentalnego o przemocy domowej Fot. Imago Stock and People/East News

Evan Rachel Wood zaprezentuje światu film dokumentalny o swoim życiu. Produkcja "Phoenix Rising" zadebiutuje na nadchodzącym festiwalu filmowym Sundance, a chwilę później pojawi się na HBO.

Evan Rachel Wood bohaterką filmu dokumentalnego o przemocy domowej

Evan Rachel Wood napisała 1 lutego 2021 roku na swoim Instagramie oświadczenie, w którym wyznała, że Marilyn Manson się nad nią znęcał, gdy byli parą. Amerykańska aktorka stwierdziła, że nie może już dłużej żyć w kłamstwie i chciała rzucić światło na działania "niebezpiecznego człowieka, zanim ten zrujnuje kolejne życia".

Polecamy

Pierwszy raz aktorka opowiedziała o swoich traumach w 2016 roku, kiedy wyznała, że "została zgwałcona przez kogoś znanego". Już wtedy spekulowało się, że sprawcą tego domniemanego czynu jest właśnie Manson, z którym aktorka przez kilka lat była w związku.

Wood oskarżyła też wokalistę o tzw. grooming, czyli nawiązywanie emocjonalnej więzi z niepełnoletnim, a następnie wykorzystanie tej osoby seksualnie, gdy ta stanie się pełnoletnia. 

Polecamy

Według zapowiedzi, nadchodzący film dokumentalny wyreżyserowany przez Amy Berg również zbada oskarżenia Wood wobec Marilyna Mansona. Na stronie internetowej festiwalu możemy przeczytać, że "Phoenix Rising" opowie jej historię:

Aktorka i aktywistka Evan Rachel Wood wykorzystuje swoje doświadczenie ofiary przemocy domowej, by dochodzić sprawiedliwości, leczyć traumę pokoleniową i odzyskać swoją historię w kulturze, która z łatwością obwinia kobiety. Film szczegółowo opisuje jej drogę do ujawnienia swojego niesławnego prześladowcy.

Jak podaje Variety, dokument "Phoenix Rising" powstawał przez ostatnie dwa lata. Po debiucie na festiwalu Sundance, produkcja ma trafić na HBO. Dokładna data premiery nie jest znana, jednak jak zdradziła na Instagramie Evan Rachel Wood, debiut filmu jest planowany na wiosnę 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.