Były wokalista Decapitated sparaliżowany po wypadku potrzebuje pomocy. Powstała zbiórka na rzecz Covana

09.10.2019 18:24
Covan|undefined Fot. kadr z wideo

Adrian Kowanek, były wokalista Decapitated został sparaliżowany w wyniku wypadku w 2007 roku. Muzyk potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. 

Los nie oszczędza członków Decapitated. Wydaje się, że muzycy jednej z najbardziej znanych za granicą polskich metalowych formacji, mają niemal tyle samo pecha co talentu. Artyści w 2017 roku trafili na kilka miesięcy do aresztu w Stanach Zjednoczonych oskarżeni o uprowadzenie i gwałt. Sąd w Spokane w stanie Waszyngton na szczęście oddalił wszystkie stawiane im zarzuty. 

Zbiórka na rzecz Adriana Kowanka z Decapitated

10 lat wcześniej grupę spotkała inna tragedia. W październiku 2007 roku w trakcie podróży na Białoruś grupa Decapitated uległa wypadkowi. Autobus, którymi jechali metalowcy zderzył się z ciężarówką. W wyniku stłuczki zginął brat gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki - Witold Kiełtyka. Z kolei ówczesny wokalista kapeli Adrian Kowanek przeszedł poważną operację. Niestety w wyniku powikłań po zabiegu doszło do niedotlenienia mózgu i porażenia. Od tamtej pory muzyk jest sparaliżowany.

Przeczytaj także

Adrian "Covan" Kowanek od 2007 roku porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim, wyłącznie z pomocą swoich bliskich. Od wypadku muzyk cały czas używa tego samego sprzętu. Wózek inwalidzki wokalisty należał wcześniej do kogoś innego, a aktualnie ma aż 20 lat i jest w opłakanym stanie.

gogetfunding.com Fot. gogetfunding.com

Paula Wehbe postanowiła pomóc Adrianowi i jego bliskim. Założyła kampanię na gogetfunding.com, gdzie każdy fan metalu może wesprzeć finansowo byłego wokalistę Decapitated. Chociaż kwota, którą zbiera Paula nie należy do najmniejszych, dzięki niej Adrian dostanie na Boże Narodzenie wyjątkowy prezent.

Nowy wózek inwalidzki będzie posiadał między innymi funkcję przekształcania w fotelik samochodowy, co wyeliminuje konieczność podnoszenia muzyka przed podróżą autem. Każda z takich czynności zagraża jego zdrowiu, dlatego nowoczesny sprzęt jest tak ważny w jego leczeniu. 

Zobacz też: Decapitated i Acid Drinkers wystąpili razem na 30-leciu zespołu Titusa [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.