Chad Kroeger wyjaśnił, dlaczego ludzie nie przyznają się, że lubią słuchać Nickelback

Aleksandra Degórska
22.06.2017 12:31
|north Fot. VIPix / Splash News / East News

Wy też udajecie, że nie znacie tej kapeli i w ogóle nie sięgacie po jej nagrania? Nie przejmujcie się, nie jesteście jedynymi osobami, które uważają, że słuchanie Nickelback to obciach.

Nickelback to dobry temat do żartów. Skąd bierze się taka nienawiść do tego zespołu? Pewna doktorantka z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii prowadzi badania nad koncepcją autentyczności w muzyce i wzięła pod lupę właśnie twórczość Nickelback wyjaśniając, dlaczego tak wiele osób hejtuje tę kapelę. Kobieta doszła do wniosku, że grupa postrzegana jest jako nieszczera i której brak tożsamości.

A co na ten temat uważa sam Chad Kroeger? Muzyk odpowiedział w następujący sposób:

Nie jesteśmy modną kapelą indie, nie jesteśmy Arcade Fire, albo jakąś inną grupą indie. Wiesz, są krytycy. Powinieneś lubić te zespoły, bo są modne, są indie i są fajne. Jako krytyk powinieneś lubić takie formacje. Nie sądzę, że powinieneś nas lubić. Jesteśmy kapelą dla mniej wymagających ludzi.

Gitarzysta Ryan Peake dodał, że tak naprawdę Nickelback zaczynał jako kapela indie, wtedy właśnie złapali kontakt ze swoimi słuchaczami.

Chad postanowił również opowiedzieć o pewnej ciekawej sytuacji, do której doszło jakiś czas temu:

Szczerze mówiąc sądzę, że krytycy lubią Nickelback. To nie jest zła muzyka... po prostu jest to takie guilty pleasure. Byłem w Nowym Jorku i pewien koleś w klubie do mnie zagadał i spytał, czy jestem Chadem z Nickelback. Odpowiedziałem, że tak, na co on: „Hej, przeprowadzałem z tobą wywiad dawno temu dla magazynu Rolling Stone. Przyniosłem ten artykuł, a wydawca stwierdził, że muszę to zmienić. Powiedział: „Nie, nie, nie, artykuł jest za przychylny, musisz go zmienić, żeby był bardziej negatywny.”

Dziennikarz wyznał, że nie zrozumiał polecenia, a obecnie zajmuje się czymś zupełnie innym, bowiem nie podobała mu się taka praca. Zatem, gdy zaczniecie znowu opowiadać głupie żarty o kapeli zastanówcie się, czy na pewno na to zasługuje... albo może i nie :)

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.