Children of Bodom rani w nowym utworze

Mateusz Boronczyk
18.09.2015 13:53
Children of Bodom rani w nowym utworze Fot. Cecil / CC BY-SA 3.0

Deathmetalowcy zaprezentowali nowe lyric video do kawałka „I Hurt”, zapowiadającego nową płytę zespołu. Sprawdźcie w jakiej formie są Finowie. 

Utwór promuje album „I Worship Chaos”, którego premiera odbędzie się 2 października 2015 roku. Krążek będzie pierwszą płytą zespołu nagraną w czteroosobowym składzie. W maju 2015 roku odszedł wieloletni gitarzysta grupy Roope Latvata.

„I Hurt” jest kawałkiem otwierającym płytę. Utwór opowiada o niemożliwej do powstrzymania, wewnętrznej sile, która namawia ludzi do przemocy, bólu i zbrodni.  

Alexi Laiho, gitarzysta, wokalista i główny kompozytor zespołu mówi, że napisanie i nagranie płyty przyszło zupełnie naturalnie. Muzyk przyznaje, że zdarzają mu się braki pomysłów, jednak stara się wtedy po prostu odkopywać dawne zagrywki i rzeźbić dotąd, aż coś wymyśli.

Gitarzysta powiedział również, co go natchnęło do tekstów i muzyki przeznaczonych na nowy album.

Inspirowałem się negatywnymi i mrocznymi emocjami. Mam swoją mroczną stronę, którą staram się uaktywnić w muzyce, zamiast robić coś głupiego. Wiem jaki jestem. Jestem mocno impulsywną osoba i często reaguję na wiele sytuacji bardzo agresywnie. (...) Staram się po prostu sprawić, żeby z tego całego negatywnego gówna wyszło coś pozytywnego. 

Oprócz „I Hurt” zespół w lipcu opublikował pierwszy kawałek promujący krążek. Posłuchajcie „Morrigan”.

W sierpniu natomiast Children of Bodom pokazał tytułowy utwór albumu. 

Smaczkami na płycie będą trzy covery. Pierwszy z nich to „Mistress of Taboo” zespołu Plasmatics, kolejny natomiast to „Black Winter Night” rodaków Children of Bodom z Amorphis. Uwagę jednak zwraca trzeci utwór. Zespół umieści na płycie hit Kenny’ego Logginsa „Danger Zone” znany z filmu „Top Gun”.

Nowa płyta zespołu, w przeciwieństwie do każdej poprzedniej nie została zarejestrowana w zwykłym studiu nagraniowym. Muzycy na własne potrzeby przerobili stary magazyn. Umieścili w nim swoje instrumenty i odpowiedni sprzęt, robiąc z niego studio nagraniowe. Wszystko po to, aby zapewnić płycie odpowiednią atmosferę.

Zobaczcie jak Alexi Laiho od wewnątrz pokazuje swoje nowe studio.

A Wy czekacie na nową płytę Children of Bodom?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.