Comę czeka „planetarna katastrofa” na nowej płycie

Aleksandra Degórska
29.08.2016 12:44
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapela zapowiedziała wydanie nowego studyjnego krążka. Sprawdźcie, czego należy się spodziewać po tym wydawnictwie.

Jeszcze w lipcu 2016 roku w specjalnym wywiadzie dla serwisu Antyradio.pl zespół Coma przyznał, że tworzy album, który ma być eksperymentem i będzie wydawnictwem obfitującym w wiele numerów.

Formacja dotrzymała słowa i zapowiedziała, że najnowszy album będzie nosić tytuł „2005 YU55”. Po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa 7 października 2016 roku ukaże się eksperymentalny album konceptualny balansujący na granicy muzycznego audioobooka i klasycznego rockowego albumu.

Twórcy płyty skupili się na warstwie tekstowej, która stanowi nadrzędną rolę. Album składa się z 16 utworów opowiadających historię składającej się z opisu kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas spotkania z planetoidą o nazwie „2005 YU55”. Wpływ, jaki wywiera to spotkanie, jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Jakie utwory znajdą się na tym wydawnictwie?

Tracklista:

 1. Taksówka
 2. Turbacz
 3. Zaduszki
 4. Dionizos
 5. Lipiec
 6. Magda
 7. W cwał
 8. Łąka 1
 9. Podmiot czynności twórczych
 10. Łąka 2
 11. YU55
 12. Suchotka
 13. Biblioteczka
 14. Jest to we mnie
 15. inne jeszcze obrazy
 16. Łąka 3

Kapela zapowiedziała również, że fani zauważą zmianę stylu Comy, od brzmienia po ekspresję oraz sposób interpretacji. Jeszcze podczas wywiadu dla Antyradio.pl Pior Rogucki podkreślił, że będzie to spore wydawnictwo, które zaskoczy fanów:

Materiał jest też bardzo wewnętrznie zróżnicowany, czyli nie są to proste utwory, ale czasami wręcz poważne konstrukcje artystyczne.

Zobaczcie również, jak prezentuje się okładka płyty:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Płyta ukaże się w dwóch wersjach: wzbogacona o teksty oraz bonusy wersja deluxe w książkowym formacie wielkości DVD z okularami, koszulką czy kostką i tradycyjna wersja CD zawierająca muzykę i podstawowe informacje.

Czekacie na nową płytę Comy?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.