Corey Taylor ze Slipknota sprzedaje swoje gitary. Przychody przeznaczy na walkę z koronawirusem

28.04.2020 14:33
Corey Taylor ze Slipknota sprzedaje swoje gitary. Przychody przeznaczy na walkę z koronawirusem Fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Wokalista Slipknota niedawno poinformował, że sprzedaje kolekcję 13 gitar. Przychody z aukcji przeznaczy na organizacje charytatywne walczące z koronawirusem.

Corey Taylor sprzedaje naprawdę ciekawe egzemplarze. Lider Slipknota poinformował o swojej inicjatywie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dowiedzieliśmy się, że wśród instrumentów są między innymi gitary elektryczne, basowe, a także akustyczne. Wśród najciekawszych propozycji znalazł się m.in. Gibson Dave'a Grohla (tych jest podobno tylko 400 na całym świecie). 

Corey Taylor sprzedaje swoje gitary

Co ciekawe, w kolekcji lidera Slipknota znajdziemy też gitary marki Olympia i Yamaha. Każdy z instrumentów jest podpisany przez Coreya Taylora i zawiera list potwierdzający autentyczność gitary.

Przeczytaj także

Muzyk zaznaczył, że pieniądze ze sprzedaży instrumentów zostaną przekazane od razu do organizacji Direct Relief, instytucji non-profit, która pomaga finansowo osobom cierpiącym z powodu chorób, biedy, czy naturalnych katastrof. Aukcja jeszcze trwa, a instrumenty (ceny zaczynają się od mniej więcej 1200 dolarów) znajdziecie na eBayu. 

Taylor pozostaje całkiem aktywny w trakcie pandemii koronawirusa i korzysta z odwołanych tras koncertowych na rzecz innej działalności biznesowej. Niedawno ogłosił, że wraz z żoną Alicią Taylor zakładają firmę z foodtruckami, które będą sprzedawały wegańskie tacos. Stwierdzili, że taka inicjatywa łączy ich miłość do jedzenia ze "zdrowszym stylem życia" - para od 2019 roku jest bowiem na diecie roślinnej.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.