Cover „Despacito” zagrany w stylu 26 wykonawców

Maciej Koprowicz
02.08.2017 11:27
Cover „Despacito” zagrany w stylu 26 wykonawców Fot. kadr z wideo

Macie już dość kolejnych wykonań „Despacito”? Takiej wersji hitu Luisa Fonsiego jeszcze nie słyszeliście. Jak brzmi w stylu 26 różnych wykonawców naraz?

„Despacito”, utwór portorykańskiego wokalisty Luisa Fonsiego z udziałem rapera Daddy’ego Yankee to niekwestionowany hit lata. Teledysk zamieszczony na YouTube doczekał się już niemal 2,95 miliarda wyświetleń i zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej odtwarzanych wideo w serwisie. Kwestią czasu jest, kiedy przegoni „See You Again” Wiza Khalify i Charliego Putha.

Jak to zwykle bywa w przypadku tak ogromnych hitów, piosenka doczekała się niezliczonych internetowych parodii i interpretacji w niecodziennych odsłonach. Jedne bywają naprawdę zabawne, inne żenujące, ale pojawia się ich aż tyle, że można się łatwo nimi znudzić. Na szczęście co jakiś czas youtuberzy tworzą wersje „Despacito”, których nie da się zapomnieć.

Specjalnością youtubera Anthony’ego Vincenta z kanału Ten Second Songs są covery znanych utworów, których dziesięciosekundowe fragmenty zagrane są w stylu różnych wykonawców. Tym razem zajął się letnim przebojem z Portoryko. Znany wszystkim numer Anthony wykonał w stylach aż 26 innych artystów. Wśród nich są też gwiazdy rocka – Tool, Iron Maiden, Queen, Motörhead, The Doors, Bon Jovi, Babymetal, Sublime, Slayer, Nickelback i Rammstein. Efekt jest powalający, zobaczcie sami:

To nie jedyny cover „Despacito” w gitarowej odsłonie – na metalowo zagrał utwór niejaki PelleK. Polacy również mogą pochwalić się ciekawą interpretacją przeboju, mniej rockową, ale za to bardzo zabawną – Kabaret Czwarta Fala przerobił „Despacito” na „Wieśka Tico”. Jeśli spodobała się Wam wersja Ten Second Songs, sprawdźcie też jego podejścia do hitów System Of A Down i Gorillaz, a także jego wizję historii rocka w 65 utworach.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.