Czy Kubuś Puchatek jest dziełem szatana?

Magda Słomka
11.07.2015 14:36
Czy Kubuś Puchatek jest dziełem szatana? Fot. East News

Są ku temu przesłanki... Zobaczcie, jakie gorszące cechy nosi w sobie ten żółty, gruby miś!

Diabeł osacza coraz więcej naszych przyjaciół z dzieciństwa... Najpierw Reksio, a teraz „puchaty miś”, czyli Kubuś Puchatek. Natknęliśmy się na niepokojącą wzmiankę – pewien internauta dostał się na stronę Antyradio.pl dzięki wpisaniu w wyszukiwarkę frazę „Czy Kubuś Puchatek jest dziełem szatana”.

foto: Antyradio.pl Fot. foto: Antyradio.pl

Postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi nieco bliżej... Okazuje się, że Kubuś oprócz słabości do nieczystych sił, ma na koncie trochę więcej grzechów...

Szatan, szatan

Teraz ten miś będzie musiał się srogo tłumaczyć... Będąc w domu, myślał, że nikt go nie obserwuje, my jednak byliśmy bardziej przebiegli. Nie dość, że żółta gwiazda wygaduje głupoty podejrzanie obcym głosem, to jeszcze wykonuje niepokojące ruchy, rozpruwa się i... coś z niej wychodzi!

Zobaczcie filmik, w którym Puchatek czci nieczyste moce...

Okazuje się, że problem opętania pojawił się już u samego autora książki o nikczemnym misiu, czyli Alana Alexandera Milne. Na forum amerykańskiego kościoła The Landover Baptist Church trafiliśmy na dyskusję na temat tego, że pisarz był opętany przez demony nazwane The Elder Gods.

Pewien przykładny obywatel odnalazł słowa piosenki opowiadającej o tych potworach. Arkusz z tekstem ponoć znajdował się w szpargałach pisarza...

foto: kadr z landoverbaptist.net Fot. foto: kadr z landoverbaptist.net

Oto fragmenty utworu...

Krzyś został zabity na ołtarzu

Puchatek się nie waha, Puchatek nie słabnie (...)

Jestem tylko dzieckiem, nie wiem co on robi

Puchatek też nie wie, co robi

Jego głowę opętały The Elder Gods

Wykonuje zadanie po zadaniu bez zadawania pytań

Przyjaciel po przyjacielu zostaje zabity

Królik zaginął, Prosiaczek utonął

(początkowo sądzono, że to przypadek) (...)

I tak dalej, i tak dalej. Chyba już wiecie, co to może oznaczać...?

Ponadto na Facebooku można natknąć się na taki fanpage. Coś jest na rzeczy...

foto: facebook.com Fot. foto: facebook.com

Kuse wdzianko

Żółtego misia oskarżono o propagowanie nagości... Radni z Tuszyna w województwie łódzkim nie zgodzili się na nadanie imienia Kubusia Puchatka placowi zabaw, bo... miś nie ma spodni.

W reportażu telewizji TTV ukazała się wypowiedź radnej, Hanny Jachimskiej, która zwróciła uwagę na bardzo istotny dla niej fakt dotyczący prywatnego życia autora książkowych przygód Kubusia Puchatka.

Jak skończył 60 lat, taką zardzewiałą brzytwą odciął sobie jądra, dlatego że (...) miał kłopoty z tożsamością.

Czyli zaburzenia osobowości pisarza też odgrywają tu znaczącą rolę... Obejrzyjcie reportaż, z którego dowiecie się więcej szokujących faktów!

Problemy z ćpaniem?

Chodzą słuchy, że miś może mieć także skłonności narkomańskie... Nie zastanawiał Was nigdy ten kubełek, w którym rzekomo znajduje się miód? Nie za często miś wkłada tam swój duży, czarny nosek?

A niby to Gumisie i ich sok z gumijagód zawsze jakoś tak dziwnie wpływały na zachowanie i kontrolę nad ciałem konsumentów... O podejrzanym stanie, w którym znajdowali się bohaterowie bajki o żółtym delikwencie świadczyć może na przykład poniższy cytat...

Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było.

Nadwaga

À propos konsumowania – Kubuś nie jest najlepszym przykładem dla dzieci, które w dzisiejszych czasach mają większą skłonność do nadwagi niż kiedykolwiek. Spójrzcie tylko jak owinął sobie w okół palca współtowarzyszy, którzy wspierają jego nikczemną przypadłość... Gdzie się podział zdrowy rozsądek?

foto: East News Fot. foto: East News

Manipulator i egoista

Z powyższą sugestią odnośnie problemów z odżywianiem łączy się jeszcze jeden punkt... Miś to wielki kombinator, który potrafi zawładnąć umysłami słabszych, by tylko osiągnąć swój cel. Poniższy film świadczy o tym, że Puchatek uczyni wszystko, by zaspokoić swoje żądze. W tym wypadku chodzi o zapotrzebowanie na miodek. 

Hipnoza to jeden z jego przebiegłych sposobów na to, by zmanipulować pszczoły. Zobaczcie, jak wygląda cały okrutny proces. Oto relacja prosto z ula!

ADHD i zwidy

Pomysły Kubusia czasem przyprawiają o dreszcze... Pewnego razu miś z nieopanowaną żądzą głodu postanowił kolejny raz w swojej karierze zrealizować absurdalny plan. Wytarzał się w błocie, chwycił za balon i wzleciał w powietrze. Dlaczego? Udawał deszczową chmurę i w ten przebiegły sposób miał zamiar oszukać pszczoły i uzyskać dostęp do miodu. 

Cały incydent prezentował się dość dramatycznie...

foto: kadr z wideo Fot. foto: kadr z wideo

Jaki Puchatek?

Każdy przecież może zmienić nazwisko. Kubuś Puchatek brzmi jakoś niecodziennie... Naprawdę wierzycie, że pełne imię i nazwisko może brzmieć właśnie tak? My obstawialibyśmy raczej, że prawdziwa godność tego misia to Jakub Parchatek.

Seks

Jest pocieszenie – w temacie seksu bohaterowie Kubusia Puchatka wydają się być jednak pruderyjni... Oto cytat z książki napisanej w 1926 roku.

To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że ktoś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki znam, to ten, że się jest pszczołą.

Stumilowy Las ma mroczne strony... Miś jest półnagi, czci szatana, jego twórca ma problemy z tożsamością, a do tego narkotyki, samouwielbienie i problemy z odżywianiem. Pytanie brzmi - czy to można w ogóle jeszcze oglądać, by zachować czystość serca i umysłu?

*Tekst nosi znamiona satyryczne. The Landover Baptist Church to także parodia. 

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.