Czy System Of A Down ogłosi nowy album? Zespół coś knuje w mediach społecznościowych

Maciej Koprowicz
09.04.2018 13:25
Czy System Of A Down ogłosi nowy album? Zespół coś knuje w mediach społecznościowych Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wygląda na to że SOAD ma nam coś ważnego do przekazania. W swoich social media odlicza do „dnia zero”, który wypada 9 kwietnia 2018.

Fani System Of A Down wstrzymali oddech – ich ulubiony zespół rozpoczął enigmatyczne odliczanie. 6 kwietnia 2018 na profilach zespołu na Facebooku i Instagramie pojawiła się idylliczna fotografia w stylu lat 50., przedstawiająca bawiących się plażowiczów. Opatrzona ona była jedynie opisem „THREE”, czyli trzy.

W kolejnych dniach ta sama fotografia pojawiła się wzbogacona o kolejne, niepokojące szczegóły – samoloty, bomby, miny i nuklearny grzyb. W opisie pojawiają się też nowe hasztagi – w tej chwili brzmią #systemofadown, #soad2018 i #letsdothis (zróbmy to). Jeśli System zachowa regularność w swoim odliczaniu, to dzień „ZERO” powinien nastąpić w poniedziałek, 9 kwietnia 2018. Pytanie tylko, co ogłosi czwarty hasztag.

Nie wiadomo, co oznacza tajemnicze odliczanie zespołu. Czy kolaż, którym się z nami podzielił, to okładka nowej płyty Systemu, pierwszej od wydanych w 2005 roku „Mezmerize” i „Hypnotize”? Powinniśmy się wszystkiego dowiedzieć już dzisiaj.

System Of A Down - nowy album

O nowym, szóstym albumie studyjnym Systemu mówi się od reaktywacji grupy w 2010 roku. W 2017 John Dolmayan mówił, że może ukazać się jeszcze w tym samym roku. Shavo Odadjian twierdził, że SOAD ma gotowych 15 nowych kompozycji, a w lipcu 2017 rozwiewał nadzieje fanów, mówiąc, że płyta „jeszcze nie ukaże się teraz”. Jak myślicie, co kombinują numetalowcy o ormiańskich korzeniach?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.