System of a Down zapowiedział 6. płytę

Robert Skowronski
10.11.2016 07:56
System of a Down zapowiedział 6. płytę Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Stało się! Po 12 latach oczekiwań otrzymamy nowy krążek od System of a Down.

W 2005 roku ormiańscy metalowcy wydali aż dwa albumy studyjne składające się na dyptyk „Mezmerize” / „Hypnotize”. Od tej pory, nie licząc solowych poczynań poszczególnych muzyków kapeli, nastała cisza. Przerywana była jedynie występami na żywo - jeden z nich odbył się też w Polsce, a kolejny koncert System of a Down w naszym kraju na Impact Festival 2017.

W 2015 roku Serj Tankian wyznał, że zespół ma już trochę gotowego materiału. Te doniesienia potwierdzał też Shavo Odadjian. Wygląda na to, że wszystkie pomysły zostaną w końcu zebrane w całość i ujrzą światło dzienne w 2017 roku. Oto co na ten temat ma do powiedzenia John Dolmayan:

Nasze umiejętności grania są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Próbujemy nowych rzeczy. Nie staramy się nagrać drugiej części „Toxicity”, tylko dlatego, że był to nasz największy album. To musi być coś dla nowej generacji fanów System of a Down, coś, co pokaże, że nie spoczywamy na laurach.

Perkusista dodał także, że zespół w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy stworzył 15 nowych utworów. A skąd pewność z naszej strony, że krążek pojawi się w 2017 roku? Tę nowinę również wyjawił Dolmayan:

Czujemy dużą presję, bo milczeliśmy przez 11 lat, a nawet 12 biorąc pod uwagę datę, kiedy pojawi się płyta.

Choć perkusista brzmi na pewnego swoich słów, tak do sprawy mniej optymistycznie podchodzi Serj Tankian:

Mamy zamiar spotkać się wspólnie i zobaczyć czy wyjdzie z tego muzyka System of a Down czy też nie. Kto do cholery może to wiedzieć? Jeżeli tak się stanie, to świetnie, a jeżeli nie, to też dobrze.

Prężnie udzielający się w mediach społecznościowych Shavo Odadjian opublikował wcześniej krótkie wideo z sali prób. Trudno orzec czy to po prostu przygotowywanie się do koncertów czy też tworzenie nowego materiału.

Ostatnie dokonania członków System of a Down to m.in. stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu „1915”. Sountrack do tego obrazu przedstawił Serj Tankian. Muzyka została wydana 22 kwietnia 2016. Wokalista zaprezentował również klip do utworu „Ari Im Sokhag”, który pochodzi właśnie z tej ścieżki dźwiękowej. Shavo Odadjian z kolei stworzył muzykę do gry Mortal Kombat X.

Cieszycie się na wieść o nowych dokonaniach System of a Down?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.