Czy to koniec Immortal?

Magda Słomka
27.03.2015 16:56
Czy to koniec Immortal? Fot. Jonas Rogowski, CC-BY-SA-3.0

Olve „Abbath” Eikemo wydał oficjalne oświadczenie o dalszych losach Immortal i swojej solowej karierze. Co dalej z zespołem?

Założyciel i wokalista zespołu Immortal, Abbath, obwieścił ważną informację w serwisie Metal Hammer. Muzyk poruszył sprawy przyszłości kapeli, swojego solowego projektu i planów koncertowych.

Olve „Abbath” Eikemo, w ostatnim czasie sporo napisał i przygotował materiał gotowy do nagrania. Nie mogąc dojść do porozumienia z pozostałymi członkami zespołu Immortal, muzyk postanowił skompletować inny zespół. Abbath podkreśla, że jest bardzo wdzięczny i ma wiele szacunku do Demonaza, Horgha i Apollyona, jednak nadszedł czas, by zaprezentować światu własną sztukę .

abbath

W ciągu kolejnych dwóch lat ma ukazać się album z wybranymi koncertowymi wersjami kawałków. Pierwszy występ odbędzie się w londyńskim The Forum 18 września 2015 roku.

Wokalista będzie występować po prostu pod pseudonimem Abath, co według niego jest naturalnym krokiem. Jak twierdzi artysta, to synonim zespołu Immortal, który stał się ikoną w trakcie 25 lat grania na scenie. Co w takim razie z legendarnym zespołem?

Nazwa zespołu Immortal na razie musi trochę odpocząć. Moc, muzyka i Abbath – nie.

Jesteście ciekawi nowego projektu Abbatha czy żal Wam Immortal? Jeśli zawładnął Wami smutek, zawsze możecie posłuchać, jak zespół zabrał się niegdyś za hit „Bo we mnie jest seks” Kaliny Jędrusik... Tak się składa, że odkryliśmy pewną grupę muzyków, którzy z radością przejęliby miejsce kapeli na scenie muzycznej. Jest to Immortal z bawełny, czyli skarpety chcące za wszelką cenę stać się gwiazdami rocka i metalu.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.