Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
28.12.2017 16:17
Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ] Fot. OLI SCARFF/AFP/EAST NEWS

Sprawdźcie, jak wiele wiecie o liderze Motörhead.

„I don't wanna live forever” – śpiewał Ian Fraser Kilmister w swoim najsłynniejszym utworze. Nie chciał żyć wiecznie, ale nam wszystkim zdawało się, że tak właśnie będzie. Lemmy, bo pod takim przydomkiem znany był światu ten brytyjski wokalista i basista, był popkulturowym synonimem niezniszczalności.

Pomimo całych dekad picia na umór i zażywania najróżniejszych nielegalnych specyfików, Lemmy do końca tryskał energią i humorem. A także przez całe życie robił doskonałą muzykę – w latach 70. z spacerockową grupą Hawkwind, a potem już z własnym metalowo-punkowym triem Motörhead. Był też człowiekiem-anegdotą – o mało której gwieździe rocka krążyło tyle legend i nieprawdopodobnych opowieści.

Lemmy żył z całych sił i czerpał z życia pełnymi garściami. Nie przejmował się zbytnio stanem zdrowia – interesowała go tylko biegnąca chwila. Dlatego aż do śmierci działał na najwyższych obrotach – swój ostatni album, „Bad Magic” Motörhead wydał dokładnie 4 miesiące przed śmiercią. 28 grudnia 2015 zmarł w wyniku niewydolności i zaburzeń rytmu serca i raka prostaty, cztery dni po 70. urodzinach.

Sprawdźcie, czy wiecie wszystko o tej fascynującej postaci.

Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Od czego pochodzi przydomek „Lemmy”?

Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ]

Od czego pochodzi przydomek „Lemmy”?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.