Damon Albarn: Reaktywuję Gorillaz!

Urszula Drabińska
21.10.2014 12:40
Damon Albarn: Reaktywuję Gorillaz! Fot. EMI Music Poland

Współtwórca wirtualnego zespołu, Damon Albarn, miał ostatnio sporo pracy przy innych projektach, ale w końcu zatęsknił za 2D i spółką?

Gorillaz formalnie nigdy się nie rozpadło. Po prostu 21 grudnia 2010 roku podczas koncertu w Auckland na Nowej Zelandii Damon Albarn ogłosił, że to był ich ostatni występ z płytą „Plastic Beach”. Teraz pomysłodawca grupy w „The Sydney Morning Herald” ogłosił, że „jest w trakcie reaktywacji Gorillaz”.

Nie wiadomo, czy „etap reaktywacji” oznacza, że dogadał się już z rysownikiem Jamie Hewlettem, czy gromadzi już wokół siebie prawdziwych muzyków. A może na razie porozumiał się jedynie z wirtualnymi członkami zespołu: wokalistą 2D, gitarzystką Noodle, basistą Murdokiem Niccalsem i perkusistą Russelem Hobbsem.

Albarn twierdzi, że już pracuje nad nową płytą Gorillaz. Kiedy możemy się jej spodziewać? Niestety nieprędko – bo dopiero w 2016 roku.

Muzyk wrócił właśnie z trasy promującej jego pierwszy solowy album „Everyday Robots” z kwietnia 2014 roku. Przed Gorillaz chce jeszcze znaleźć czas na nagranie napisanych już piosenek grupy The Good, The Bad, & The Queen.

Dobrze, że nie wie, co dalej z Blur. Ich ostatnia płyta „Think Tank” pochodzi z 2003 roku. Po reaktywacji w 2008 roku nie nagrali żadnego całego albumu. Gdyby się na to zanosiło, Gorillaz pewnie zeszłoby na dalszy plan...

Jeszcze 2 lata... Przy dobrych wiatrach może 1,5 roku. Lepiej przypomnijmy sobie stare „Feel Good Inc.” z płyty „Demon Days”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.