Dave Gahan i Soulsavers pokazali animowany klip do ''The Dark End Of The Street" [WIDEO]

17.12.2021 11:38
Depeche Mode Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie najnowszy klip od Dave'a Gahana i Soulsavers do coveru ''The Dark End Of The Steet'', który pochodzi z najnowszej płyty.

12 listopada 2021 ukazała się płyta Dave'a Gahana z Depeche Mode i Soulsavers z coverami. ''Imposter'' to 12 utworów, które reprezentują różne gatunki muzyczne. Muzycy zinterpretowali kawałki Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina i Marka Lanegana. Właśnie otrzymaliśmy klip do piosenki ''The Dark End Of The Street''.

Polecamy

Dave Gahan i Soulsavers pokazali animowany klip do ''The Dark End Of The Street" [WIDEO]

W 1966 roku Chips Moman i Dan Penn napisali utwór "The Dark End Of The Street', który nagrał James Carr. Jego wersja trafiła na listę Billboard Hot 100 i zainspirowała m. in. Arethę Franklin, Dolly Parton, Portera Wagonera, Elvisa Costello, Franka Blacka i wielu innych do stworzenia swoich wersji piosenki. Również Dave Gahan postanowił zinterpretować ten utwór. 

W przeciwieństwie do poprzednich albumów Dave’a Gahana i Soulsavers, "Imposter" został nagrany na żywo z dziesięcioosobowym zespołem w słynnym Shangri-La Recording Studio w Malibu w listopadzie 2019. Pozwoliło to nie tylko na intymną współpracę, ale także na stworzenie przestrzeni, by tchnąć nowego ducha w wybrane utwory.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.