Dave Grohl: Byłem perkusistą Nirvany

Aleksandra Degórska
01.04.2016 09:21
Dave Grohl: Byłem perkusistą Nirvany Fot. AFP / East News; kadr z wideo

W każdej plotce jest ziarenko prawdy - w końcu po wielu latach spekulacji sprawa się wyjaśniła! Kim tak naprawdę jest Dave Grohl?

Wydawać by się mogło, że muzyk to taki sympatyczny gość z szerokim uśmiechem, który zrobi wszystko dla swoich fanów i nie przerywa trasy koncertowej mimo złamanej nogi. Natomiast podczas rozdania nagród Grammy 2016 bębni wraz z jazzowym bandem i popija wiadomo jaki trunek z czerwonego plastikowego kubeczka bawiąc się na całego. Co więcej ostatnio nawet wsparł młody metalowy zespół, któremu zakazano ćwiczyć w garażu!

Okazuje się jednak, że Dave Grohl przez całe lata muzykowania wraz z Foo Figters sporo ukrywał. Wiele wnikliwych osób zwróciło uwagę na to, że muzyk jest łudząco podobny do perkusisty Nirvany. Rzeczywiście, jeśli w wyobraźni zgoli się brodę Grohlowi to od razu przypomina on muzyka legendarnej kapeli:

foto: feelnumb.com Fot. foto: feelnumb.com

Czy to ta sama osoba? A może są to bliźniaki, które zostały rozłączone po porodzie - istnieją również i takie teorie:

foto: pandawhale.com Fot. foto: pandawhale.com

Gdybać każdy może, w końcu kto zabroni prowadzić własne śledztwo dotyczące losów legendarnych muzyków. Sprawa nabrała tempa w momencie, gdy okazało się, że Nirvana zagra dwa koncerty w Polsce. Wiadomo, że prawdziwa legenda nigdy nie umiera i jak widać formacja postanowiła powstać niczym feniks z popiołów, by uradować rzesze polskich fanów. Pierwszy występ odbył się 29 lutego 2016 roku i publiczność była naprawdę zachwycona koncertem udostępniając swoje zdjęcia z tego wydarzenia:

nirvana koncert

Mimo tego, że wielbiciele zespołu zobaczyli w końcu po tylu latach kapelę, to sprawa kto zasiadł za perkusję nadal się nie wyjaśniła. Dopiero teraz na Twitterze Foo Fighters opublikowano zdjęcie Nirvany zza kulis koncertu. To dało wielu fanom do myślenia:

Foo Fihters

W końcu sam Dave Grohl puścił parę z ust i nie wytrzymał presji. Dziennikarze zasypali muzyka licznymi pytaniami związanymi z jego przeszłością i w końcu po tylu latach artysta do wszystkiego się przyznał:

Tak, byłem perkusistą Nirvany, zadowoleni?

Artysta wzniósł toast swoim czerwonym kubeczkiem, szczerze wyszczerzył zęby i odwrócił się na pięcie - tyle i z jego oświadczenia. Zapewne muzyk miał dosyć plotek, które ciągle krążą nad jego głową niczym ponure sępy. Ostatnio nawet pojawiły się wiadomości dotyczące rozpoczęcia solowej kariery przez Grohla oraz rozpadu Foo Figters.

Zresztą może i dobrze, że były to tylko plotki, bo jego solowy materiał nie prezentuje się zbyt błyskotliwie...

Trzeba przyznać, że mimo wszystko Dave Grohl jest szczęściarzem, bo załapał się do dwóch legendarnych kapel:

foto: pl.pinterest.com Fot. foto: pl.pinterest.com

Aż strach pomyśleć, jakie jeszcze mroczne muzyczne tajemnice wyjdą na światło dzienne. Przykładem może być chociażby to wydarzenie, które przyprawiło o ciarki wszystkich fanów metalowego grania:

foto: weknowmemes.com Fot. foto: weknowmemes.com

Życie nie przestaje nas zadziwiać...

foto: media.tumblr.com Fot. foto: media.tumblr.com

Podejrzewaliście, że Dave Grohl grał w Nirvanie?

(Przypominamy, że artykuł powstał z okazji Prima Aprilis :))

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.