Dave Grohl wraz z mamą wystąpi w serialu o matkach rockowych muzyków?

Olga Konarzycka
07.06.2018 11:59
Dave Grohl|undefined Fot. East News/AP/Associated Press

Dave Grohl wyprodukuje serial dokumentalny oparty na wydanej w 2017 roku książce swojej matki. Virginia Grohl przez lata przeprowadzała rozmowy z innymi matkami znanych muzyków. Będzie to pierwszy projekt telewizyjny Live Nation Productions.

Dave Grohl w przerwach od trollowania swoich fanów czy też byłych dziewczyn znalazł również czas na udział w kolejnym projekcie telewizyjnym. Tym razem jednak nie dotyczy on grupy Foo Fighters, a matki lidera grupy, Virginii Hanlon Grohl. W 2017 roku wydała ona książkę zatytułowaną „From Cradle to Stage: Stories From The Mothers Who Rocked and Raised Rock Stars”. Na jej potrzeby kobieta przeprowadziła rozmowy z zaprzyjaźnionymi matkami znanych muzyków, dotyczące ich doświadczeń związanych z karierami dzieci.

Historie rockowych mam                                                 

Na oficjalnej stronie Live Nation Productions Grohl wraz z matką zdradzili nieco więcej szczegółów na temat serialu. Zobaczymy w nim rozmowy z 18 rockowymi mamami, które wychowywały i wspierały m.in. wokalistę R.E.M, Martina Stipe’a, wokalistę i basistę Rush, Geddy’ego Lee, Amy Winehouse czy Toma Morello. Virginia Grohl w rozmowie z magazynem nie kryła ekscytacji projektem.

Jestem bardzo podekscytowana możliwością przedstawienia publiczności silnych, kochających kobiet, które wspierały marzenia swoich uzdolnionych muzycznie synów i córek.

Czy matki znanych muzyków zdradzą ich sekrety?

Na potrzeby serialu wszystkie panie spotkają się po raz pierwszy przy wspólnym stole. Podczas uroczystej kolacji będą dzieliły się swoimi przeżyciami i doświadczeniami, a może nawet zdradzą kilka nieznanych dotąd faktów z życia swoich dzieci. Już przy okazji lektury książki Virginii Grohl mogliśmy dowiedzieć się całkiem interesujących rzeczy, jak na przykład tego, że to właśnie Janis Winehouse jako pierwsza poznała się na talencie swojej córki.

Gdy w kwietniu 2017 roku matka Dave Grohla opowiadała o swojej książce magazynowi „Rolling Stone” przyznała, że przepytywane przez nią rockowe mamy planowały w wywiadach skupić się jedynie na swoich dzieciach. Ona sama zamieściła w niej sporo historii i rodzinnych zdjęć swojego syna. Okazało się jednak że matki znanych muzyków w istocie są bardzo barwnymi postaciami.

Wszystkie mówiły „Och, nie ma we mnie nic interesującego oprócz mojego syna czy córki. I okazało się, że to wcale nie jest prawdą"

Dave Grohl wraz z mamą producentami wykonawczymi serialu

Zarówno Grohl, jak jego matka staną się producentami wykonawczymi projektu, wspólnie z przedstawicielką Live Nation Productions Heather Parry oraz Michaelem Rampino z Live Nation. Na razie nie wiadomo, która stacja telewizyjna podejmie się współpracy przy serialu.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Live Nation, Dave Grohl również nie kryje podekscytowania zaangażowaniem w projekt matki.

Jestem niezwykle podekscytowany dołączeniem do kolejnego etapu projektu mojej matki, odkrywającego historie muzyków, którzy tak jak ja mieli szczęście być wychowanymi przez tak wspaniałe kobiety. Poza tym… Jestem jej to winien.

To nie pierwsza przygoda Grohla z telewizją. W 2014 roku powstał mini serial „Foo Fighters: Sonic Highways. Przedstawiał on proces nagrywania ósmego studyjnego albumu grupy, zatytułowanego właśnie „Sonic Highways”, a był on dość nietypowy. Każdy kawałek został bowiem zarejestrowany w innym studiu nagraniowym i po części zainspirowany historią tamtejszej sceny muzycznej.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.